Złoty, bo bardzo szybki

złoty Kacper

złoty Kacper - złoty Kacper

Kacper Lewalski młody zawodnik sekcji lekkiej atletyki MKS Truso pod koniec września zdobył złoty medal w biegach na dystansie 1000 m na  Mistrzostwach Polski Młodzików  w Bełchatowie. Tego sportowego sukcesu gratulował mu dziś Witold Wróblewski prezydent Elbląga.

- Dobra sportowa wiadomość, kolejny elblążanin wchodzi do Kadry Polski. Widać, że w naszym mieście sporo jest utalentowanej młodzieży i dobrych trenerów - mówił na wstępie prezydent Wróblewski

- Kacper zdobył - dwa złote medale w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego, złoty medal na dystansie 1000m w Międzywojewódzkich Mistrzostwach  Młodzików w Ciechanowie i wreszcie złoty medal  na dystansie 1000m na Mistrzostwach Polski Młodzików w Bełchatowie. Te wyniki świadczą o Twojej klasie i gratuluję Ci Kacper, gratuluję też trenerom. Myślę, że będziesz naj jeszcze nie raz dawał powody do radości. Takie starty doskonale promują nasze miasto – mówił prezydent  - Jesteś uczniem gimnazjum, a więc cała kariera przed Tobą, jeszcze raz gratuluję i dziękuję Klubowi, Trenerom i Tobie – podkreślił prezydent

Kacper jest członkiem Klubu MKS Truso od dwóch lat, trenuje pod opieką Czesława Nagy – utytułowanego trenera Kl. I , pedagoga i wychowawcy młodzieży. Zajęcia treningowe odbywają się na boisku lekkoatletycznym przy ul. Saperów oraz w Parku „Bażantarnia”.

Kacper pytany o swoje sukcesy, zwłaszcza złoty medal na Mistrzostwach w Bełchatowie mówił – To fajne uczucie być mistrzem. Kiedy wbiegałem na metę, to jeszcze nie wierzyłem. Ale kiedy następnego dnia rano obudziłem się i spojrzałem na medal – zdałem sobie sprawę, że naprawdę jestem mistrzem – mówił Kacper. - To zasługa trenerów, Klubu, wszyscy dołożyli swoją cegiełkę – mówił skromnie Kacper.

Opisując swoją drogę do biegania Kacper mówił, że zaczął od biegów przełajowych, po których zainteresował się treningami biegowymi. Jak mówi jego główny rozkład dnia, to szkoła i treningi sześć razy w tygodniu. Kacper preferuje średnie dystanse, w chwili obecnej przygotowuje się do Mistrzostw halowych, które od 8 do 10 lutego odbędą się w Toruniu. Jak każdy młody sportowiec Kacepr marzy o seniorskim Mistrzostwie Świata i medalu olimpijskim.

złoty Kacper

złoty Kacper - złoty Kacper

złoty Kacper

złoty Kacper - złoty Kacper