Puchar Europy Cadetów w Bielsku Białej

boks

boks - boks

W weekend,19-20 maja, w Bielski Białej odbył się Pucharu Europy Kadetów w judo. W zawodach wzięło udział 513 zawodników i zawodniczek z 32 państw. Polska ekipa składała się 84 judoków w tym czterech zawodników z Elbląga. Z klubu UKS Tomita nasze miasto reprezentował Kacper Wojciechowski i Monka Wołoszyn. Judocy mieli okazje zmierzyć się na tatami z najlepszymi zawodnikami i zdobyć wiele nowych doświadczeń podczas zawodów oraz Campu szkoleniowego, w którym mogli uczestniczyć dzięki finansowemu wsparciu przez Urząd Gminy Miasta Elbląg.

Monika Wołoszyn w kat do 57 kg start w zawodach zakończyła na walkach eliminacyjny ulegając zawodniczce z Rosji.

Kacper Wojciechowski walczył w kat wag do 90 kg spisał się najlepiej z polskich judoków w swojej kategorii wagowej Stoczył trzy bardzo dobre walki. Zmierzył się z dwoma zawodnikami z Rosji oraz z zawodnikiem ze Stanów Zjednoczonych i ostateczne uplasowała się na 9 miejscu.

Cały udział w zawodach i szkoleniu trener Zbyszek uważa za udany. Zawodnicy zdobyli wiele nowych doświadczeń, mieli możliwość stoczenia wielu walk sparingowych i rywalizowania z najlepszymi zawodnikami świata w grupie wiekowej Cadet.  Wszystko to było możliwe dzięki finansowemu wsparciu Prezydenta Elbląga
i Gminy Miasta Elbląg, za które dziękujemy.

boks

boks - boks

boks

boks - boks

boks

boks - boks