Po III Regionalnym Warmińsko-Mazurskim Turnieju Olimpiad Specjalnych w Judo

olimpiada

olimpiada - olimpiada

W niedzielę, 9 kwietnia, w Gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej 1 odbył się III Regionalny Warmińsko-Mazurski Turniej Olimpiad Specjalnych w Judo.

Organizatorem turnieju był Odział Regionalny Olimpiad Specjalne Polska  Warmińsko-Mazurskie i Klub Olimpiad Specjalnych "ONI w ATAKu", a współorganizatorem turnieju Integracyjny Klub Sportowy "ATAK" przy wsparciu: Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu Osób Niepełnosprawnych i Urzędu Marszałkowskiego woj. Warmińsko-Mazurskiego. W turnieju wzięło udział 24 zawodników z Klubu OS ''ONI w ATAKu'', który działa przy Integracyjnym Klubie Sportowym ''ATAK'' - trenerem sekcji jest Pani Katarzyna Wanatowska.

Turniej odbył się zgodnie z Ceremoniałem Olimpiad Specjalnych. Nad stroną techniczną i bezpieczeństwem zawodników podczas turnieju czuwała sędzina główna Pani Paulina  Dąbrowska.

Zawodnicy zostali podzieleni na 8 grup startowych według wagi, poziomu umiejętności, stopnia zaawansowania i grupy sprawnościowej zgodnej z zasadami Międzynarodowej Organizacji Judo-IJF.

Walki były bardzo zacięte i nie brakowało sportowych  emocji. Zawodnicy po raz kolejny pokazali, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną, potrafią przy odpowiedniej zachęcie i instrukcji trenera cieszyć się i czerpać korzyści z uczestnictwa w sporcie.

Po walkach zawodnikom wręczono 10 złotych, 8 srebrnych, 5 brązowych medali, a także jedną wstęgę za udział w turnieju. Zawodnicy otrzymali także pamiątkowe worki sportowe.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, władzom klubu IKS "ATAK", członkom Klubu Olimpiad Specjalnych ’’ONI  w ATAKu’’, a także rodzicom i zawodnikom za pomocw organizacji turnieju.

Dziękujemy trenerom za przygotowanie judoków  do startu, sędziom za obiektywizm podczas zawodów, a kibicom za doping i wsparcie.
                                     
DZIĘKUJEMY SERDECZNIE

olimpiada

olimpiada - olimpiada

olimpiada

olimpiada - olimpiada