Najlepsi sportowcy nagrodzeni

Najlepsi sportowcy nagrodzeni

Najlepsi sportowcy nagrodzeni - Najlepsi sportowcy nagrodzeni

W sobotę w  hali sportowo – widowiskowej MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej odbyło się Elbląskie Święto Sportu. Podczas Gali podsumowującej osiągnięcia elbląskich sportowców w 2017 roku, Prezydent Witold Wróblewski nagrodził najlepszych zawodników, trenerów, działaczy oraz rodziców zaangażowanych w rozwój sportu w naszym mieście.

 

- „Po raz kolejny spotykamy się, aby podsumować miniony rok, zaprezentować działalność klubów oraz uhonorować najlepszych sportowców i ludzi wkładających trud w rozwój sportu w naszym mieście. To nasze wspólne święto. Miniony rok był bardzo udany dla elbląskiego sportu. Mamy wiele powodów do dumy i radości, których przysporzyli nam nasi sportowcy. Choć dziś podsumowywać będziemy ubiegłoroczne sukcesy, to pozwólcie Państwo, że na początku odniosę się już do tych z tego roku. Po wielu latach bowiem nasze miasto znów miało swoich reprezentantów na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. To bardzo duży sukces. Z dumą i zapartym tchem kibicowaliśmy elbląskim łyżwiarzom – Sebastianowi Kłosińskiemu i Adrianowi Wielgatowi. Gratuluję im serdecznie udanego debiutu na najważniejszej sportowej imprezie i życzę dalszych sukcesów. Jeśli chodzi o rok 2017 to jak Państwo widzieli na filmie sportowych emocji nie brakowało. Przeżywaliśmy je między innymi dzięki szczypiornistkom KRAM START ELBLĄG, które po 17 latach zdobyły brązowy medal Mistrzostw Polski. ZKS Olimpia Elbląg natomiast na mocnej 5 pozycji w tabeli zakończyła sezon w II lidze piłkarskiej. W rozpoczynającej się rundzie wiosennej zespół z pewnością będzie walczyć o kolejny awans. Sukcesy osiągali również zawodnicy uprawiający dyscypliny indywidualne. Na szczególną uwagę zasługują wyczyny Roberta i Sebastiana Karasiów, Marcina Trudnowskiego – wicemistrza świata w pływaniu lodowym, czy 5 miejsce na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwo Polski Juniorów naszego młodego szachisty Igora Janika. Historyczny sukces wywalczyła również kajakarka Marta Witkowska, która zajęła 7 miejsce podczas Mistrzostw Świata Juniorów i 4 miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów. Wieloma medalowymi zdobyczami w różnych kategoriach wiekowych mogą pochwalić się także inni kajakarze, bokserzy, piłkarze, łyżwiarze, ciężarowcy, tancerze, judocy, kickboxerzy, karatecy, szachiści, a także przedstawiciele sportu niepełnosprawnych. Wszystkim serdecznie gratuluję” – mówił podczas uroczystości Prezydent Witold Wróblewski.

Prezydent mówił także o najważniejszych działaniach podejmowanych w celu rozwoju elbląskiego sportu, w tym: programach realizowanych dla dzieci i młodzieży, imprezach organizowanych w celu upowszechniania sportu masowego wśród mieszkańców, wsparciu finansowym elbląskich klubów i drużyn seniorskich oraz modernizacji bazy sportowej.

- „Aby możliwy był rozwój sportu kładziemy bardzo duży nacisk na dobrą i nowoczesną bazę sportową. W grudniu ubiegłego roku oddaliśmy do użytku jedyny w Polsce północnej i jeden z nielicznych w naszym kraju Tor wrotkarsko-łyżwiarski „KALBAR”. Inwestycja, która od wielu lat była oczekiwana przez elblążan została wyróżniona tytułem Sportowy Obiekt Roku 2017. To jeden z najlepiej ocenianych obiektów w Polsce nie tylko przez kapitułę konkursu, ale przede wszystkim przez środowisko łyżwiarzy. W ubiegłym roku zakończyła się także modernizacja budynku zaplecza sportowego przy ul. Agrykola 8 dla łyżwiarzy i piłkarzy Olimpii Elbląg oraz przebudowa krytej pływalnia przy ul. Robotniczej. Realizacja tych wszystkich zadań, których koszt wyniósł ponad 14,7 mln zł. możliwa była dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki” – zaznaczył Prezydent.

Pełna treść przemówienia Prezydenta

Podczas Gali Prezydent Witold Wróblewski w towarzystwie Pani Ewy Białkowskiej – szefa wyszkolenia Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, wręczył najlepszym sportowcom i trenerom nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia sportowe w 2017 roku.  Uhonorowani zostali także rodzice, którzy najbardziej angażują się w rozwój sportowy dzieci i młodzieży. Wśród wyróżnionych nagrodą specjalną prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego była m.in. drużyna KRAM START Elbląg, Jerzy Kuczyński, który w tym roku świętuje 45-lecie pracy dziennikarskiej oraz odchodzący na emeryturę Roman Rycke - wieloletni trener łyżwiarzy szybkich Orła Elbląg.

- „Całemu środowisku sportowemu życzę kolejnych awansów i sukcesów. Jestem przekonany, że nadal będziecie z dumą rozsławiać Elbląg na arenach krajowych i międzynarodowych. Mieszkańcom, którzy uprawiają sport amatorski życzę natomiast wytrwałości, radości i satysfakcji z podejmowania aktywności fizycznej. Jak powiedział kiedyś św. Augustyn – Dopóki walczysz jesteś zwycięzcom.  Tych zwycięstw życzę więc wszystkim jak najwięcej” – zaznaczył Prezydent.

Lista nagrodzonych

Sobotnią Galę uświetniły pokazy akrobatyczne TEATRU OCELOT oraz występy uczestników „The Voice Kids” – 4 Dreamers, Gabrieli Piotrowskiej i Swietłany Boguskiej.

Galeria zdjęć