I Ogólnopolski Turniej Judo Olimpiad Specjalnych - Poznań 2017

atak

atak - atak

W dniach 24-26 listopada w Poznaniu po raz pierwszy w historii Polskiego Programu Olimpiad Specjalnych odbył się I Ogólnopolski Turniej Judo Olimpiad Specjalnych.

Organizatorem turnieju był Oddział Regionalny Wielkopolskie-Poznań, który gościł 60 zawodników z 8 oddziałów regionalnych. Turniej odbył się według oficjalnych przepisów Olimpiad Specjalnych Polska, a podczas Ceremonii Otwarcia zawodnicy złożyli słowa przysięgi: "Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku".

Region warmińsko-mazurski reprezentowało 10 zawodników z Klubu Olimpiad Specjalnych "ONI w ATAKu", który działa przy IKS "ATAK", a trenerem sekcji jest Pani Katarzyna Wanatowska.

W pierwszym dniu turnieju  odbył się trening obserwowany, podczas którego zawodnicy zostali sklasyfikowani do odpowiednich grup startowych. Ostatecznie nasza ekipa zdobyła 9 medali i jedno IV miejsce:

4 złote - Weronika Fercho, Michał Weroński, Konrad Szumski, Marcin Liszcz
2 srebrne - Anna Rybicka, Mirosław Kostka,
3 brązowe - Mateusz Bielecki, Adam Wiśniewski, Michał Bryl
IV – Maria Mierzwińska

Jesteśmy dumni, że nasi zawodnicy mogli zaprezentować na krajowej arenie umiejętności, które długo przyswajali  i doskonalili na treningach. Wszyscy judocy zaprezentowali wyjątkowe judo, pełne woli walki , wzruszeń i emocji, a każdy z zawodników odniósł sukces na miarę swoich możliwości. Dziękujemy bardzo.