UKP Jedynka drużynowym Wicemistrzem Województwa w pływaniu, po raz 6 z rzędu z 66 medalami i 1 rekordem okręgu na koncie.

ukp jedynka

ukp jedynka - ukp jedynka

Fantastycznie spisali się pływacy z UKP Jedynka Elbląg w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Pływackiego w Olsztynie, które odbyły się w dniach 24-25 listopada 2017 r.

Po raz 6 z rzędu zdobyli drużynowe wicemistrzostwo naszego województwa zdobywając 49.088pkt., za zdecydowanie pierwszym w klasyfikacji  MTP Kormoran Olsztyn (144.418pkt.) i przed KS Płetwal Szczytno (30.233pkt.)!!!
Dodatkowo Martyna Waśniewska (2004 rocznik) ustanowiła rekord województwa w kategorii 13 lat na dystansie 50 m st. grzbietowym. Jest kolejną zawodniczką naszego klubu, która ma na swoim koncie aktualny rekord województwa

W klasyfikacji generalnej wśród najlepszych w swoich kategoriach wiekowych wg pkt. za dwa starty znaleźli się:

II miejsca:
Wiktoria Domżalska z 1.291 pkt. (2001 i starsi)
Sebastian Towarek z 1.193 pkt. (2001 i starsi)
Martyna Waśniewska z 1.014 pkt. (2004 rocznik)

III miejsca:
Olek Cyckowski z 873 pkt. (2003 rocznik)
Helena Kubera z 455 pkt. (2007 rocznik)

Na najwyższym stopniu podium stawali:
- na dystansie 200 m st. dowolnym:
Marysia Gutowska (2004)
Wiktoria Domżalska (2000)
- na dystansie 100 m st. grzbietowym:
Helena Kubera (2007)
Ania Doroszkiewicz (2005)
Martyna Waśniewska (2004)
Olek Cyckowski (2003)
- na dystansie 50 m st. dowolnym:
Helena Kubera (2007)
Martyna Waśniewska (2004)
Wiktoria Domżalska (2000)
Olek Cyckowski (2003)
- na dystansie 50 m st. klasycznym:
Julia Kołecka (2004)
- na dystansie 1500 m st. dowolnym:
Tomasz Maksymowicz (2000)
- na dystansie 200 m st. grzbietowym:
Ania Doroszkiewicz (2005)
Martyna Wasniewska (2004)
Darek Ostałowski (2004)
- na dystansie 100 m st. dowolnym:
Helena Kubera (2007)
Wiktoria Domżalska (2000)
Wojtek Puch (2007)
- na dystansie 100 m st. klasycznym:
Dominika Tylkie (2004)
- na dystansie 50 m st. motylkowym:
Amelia Żuchowska (2006)
Wiktoria Domżalska (2000)
Olek Cyckowski (2003)
- na dystansie 50 m st. grzbietowym:
Martyna Waśniewska (2004) - rekord województwa 13-latek
Olek Cyckowski (2003)
- na dystansie 400 m st. dowolnym:
Ania Doroszkiewicz (2005)
na II stopniu podium stawali:
- na dystansie 100 m st. grzbietowym:
Darek Ostałowski (2004)
- na dystansie 200 m st. klasycznym:
Robert Wojtalewicz (2001 i starsi)
- na dystansie 100 m st. motylkowym:
Zuzia Dąbrowska (2003)
Kacper Żuchowski (2003)
- na dystansie 50 m st. dowolnym:
Kacper Żuchowski (2003)
Sebastian Towarek (2001 i starsi)
- na dystansie 800 m st. dowolnym:
Marysia Gutowska (2004)
- na dystansie 100 m st. zmiennym:
Bartek Pasieczny (2004)
Krzysiu Maksymowicz (2003)
- na dystansie 100 m st. dowolnym:
Kacper Żuchowski (2003)
- na dystansie 100 m st. klasycznym:
Julia Kołecka (2004)
- na dystansie 50 m st. motylkowym:
Gracjan Różalski (2007)
Kacper Zuchowski (2003)
Sebastian Towarek (2001 i starsi)
- na dystansie 50 m st. grzbietowym:
Helena Kubera (2007)
Dominika Urbanowicz (2003)
Wojtek Puch (2007)
- na dystansie 400m st. zmiennym:
Krzysztof Maksymowicz (2003)
Tomasz Maksymowicz (2000)
na III stopniu podium stawali:
- na dystansie 200 m st. dowolnym:
Bartek Pasieczny (2004)
- na dystansie 100 m st. grzbietowym:
Dominika Tylkie (2004)
- na dystansie 200 m st. klasycznym:
Julia Zakrzewska (2004)
Paweł Kurczewski (2006)
Darek Ostałowski (2004)
- na dystansie 100 m st. motylowym:
Krzysiu Maksymowicz (2003)
- na dystansie 50 m st. dowolnym:
Dominika Tylkie (2004)
Wojtek Puch (2007)
- na dystansie 50 m st. klasycznym:
Ania Doroszkiewicz (2005)
Ala Kalinowska (2004)
Paweł Kurczewski (2006)
Sebastian Towarek (2001 i starsi)
- na dystansie 100 m st. dowolnym:
Zuzia Dąbrowska (2003)
Sebastian Towarek (2001 i starsi)
- na dystansie 100 m st. klasycznym:
Julia Zakrzewska (2004)
- na dystansie 50 m st. motylkowym:
Zuzia Dąbrowska (2003)
Olaf Boros (2004)
- na dystansie 50 m st. grzbietowym:
Dominika Tylkie (2004)
Kacper Kubera (2004)
- na dystansie 400 m st. dowolnym:
Marysia Gutowska (2004)
oraz sztafety open 4x50m st. dowolny:
dziewcząt w składzie Pola Gagjew (2005), Ala Kalinowska (2004), Ala Zamojska (2004), Wiktoria Domżalska (2000)
chłopców w składzie Kacper Żuchowski (2003), Olek Cyckowski (2003), Tomek Maksymowicz (2000), Sebastian Towarek (1993)

Łącznie zdobyliśmy 66 medali (25 złotych, 19 srebrnych, 22 brązowe).


klasyfikacja drużynowa - http://live.megatiming.pl/chodyna/2017/11_25_olsztyn/PointScore0.pdf

UKP Jedynka

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link