Miejska Wycieczka Rowerowa obejrzy dąb Hogo

rowerem

rowerem - rowerem

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału w kolejnej wycieczce rowerowej. Październikowa wycieczka dla fanów dwóch kółek będzie prowadziła w kierunku tajemniczego i ukrytego w lasach Wysoczyzny Elbląskiej dębu Hogo.

To już ósma w 2017 roku Miejska Wycieczka Rowerowa, której organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z PTTK Oddziałem Ziemi Elbląskiej, Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych TUW i Biurem Podróży Variustur informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR. Wycieczka będzie prowadziła  z Elbląga przez Nowakowo, Rubno Wielkie, Łęcze, Ogrodniki do Elbląga. Łączna długość trasy wynosi około 33 kilometrów (Mapa trasy do wglądu).

- Zapraszamy na wycieczkę podczas której obejrzymy 600-letni dąb Hogo, będący drugim pod względem wieku dębem na terenie Nadleśnictwa Elbląg – wyjaśnia Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

W trakcie wycieczki przewidywane są przerwy na odpoczynki i robienie zdjęć. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru, gdyż na trasie są bardzo ograniczone możliwości naprawy. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Organizatorzy szczególnie zalecają posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

Wycieczka będzie przebiegała po drogach asfaltowych i krótkich odcinkach dróg płytowych i gruntowych. Nie zabraknie także słodkiego wsparcia energetycznego na trasie naszej jazdy.

Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 12-15 km na godzinę. Do udziału w imprezie organizatorzy zapraszają całe rodziny i wszystkich chętnych, którzy chcą aktywnie spędzić czas i poznać ciekawe miejsca. Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Start zaplanowano na 22 października (niedziela) o godzinie 10.00 z rampy na skrzyżowaniu ulic Odrodzenia/Mazurska.

Tekst i fot. MOSiR