Rowerowo-wodna wycieczka do Marzęcina

rowerem

Po wakacyjnej przerwie wracamy na rowerowe szlaki z Miejskimi Wycieczkami Rowerowymi. Już 17 września będziemy mieli okazję przyjrzeć się Żuławom Wiślanym z perspektywy rowerowego siodełka, jak i z pokładu statku.

MOSiR w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW oraz Elbląskie Biuro Atrakcji Turystycznych Ilfing zapraszają do udziału w kolejnej wycieczce rowerowej po okolicach Elbląga. Wrześniowa (17 września) wycieczka będzie prowadziła do Marzęcina, zaś wrócimy do Elbląga statkiem z przystani w Osłonce zlokalizowanej na Szkarpawie. Po drodze zapoznamy się z ciekawostkami Marzęcina i odwiedzimy stację pomp w Osłonce.  

Trasa: Elbląg-Bielnik I-Bielnik II- Kępki-Stobna-Marzęcino-Osłonka >>> statkiem Elwinga do Elbląga.  

Mapa – łączna długość trasy to około 21 km.

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć itp. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru - informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

Wycieczka będzie przebiegała po drogach asfaltowych i z płyt betonowych. Organizatorzy tradycyjnie zalecają jazdę na rowerach górskich, trekingowych lub miejskich wyposażonych w przerzutki.

Na trasie nie zabraknie słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy zachowamy bardzo spokojne, turystyczne, w granicach od 12 do 15 km na godzinę. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych!

Udział w wycieczce kosztuje 35 zł. Jest to cena promocyjna na rejs z rowerem statkiem Elwinga z Osłonki do Elbląga. 35 zł płatne na statku. Statek czeka na nas w Osłonce, planowane wypłynięcie około 12.30, w Elblągu jesteśmy około 15.30. Liczba miejsc ograniczona.

Szczegółowy regulamin wycieczki znajduje się na www.mosir.elblag.eu.

Ruszamy 17 września o godzinie 10.00 z placu Katedralnego.