Sukcesy elbląskich wrotkarzy UKS Viking

wrotkarze

wrotkarze - wrotkarze

W minioną sobotę w Gdańsku odbyły się dwie imprezy wrotkarskie o zasięgu ogólnopolskim: zorganizowano Ogólnopolskie Zawody Wrotkarskie dla młodszych roczników oraz Długodystansowe Mistrzostwa Polski w półmaratonie i maratonie dla starszych kategorii wiekowych. Areną zmagań wrotkarzy była trasa uliczna o długości 5250 m, która wiodła ulicą Żaglową i Marynarki Polskiej.
W obu imprezach swój udział zaznaczyli wrotkarze z UKS „Viking” Elbląg, którzy jak się okazało uzyskiwali bardzo wysokie wyniki w poszczególnych konkurencjach i kategoriach wiekowych.

 

W Ogólnopolskich Zawodach Wrotkarskich w kategorii junior C-chł. na dystansie 750m Mikołaj Florkowski był III-ci (1:29,00), a Miłosz Zawisza uplasował się na V-ej pozycji (1:33,00).

Głównym biegiem dla młodych wrotkarek i wrotkarzy były bieg open (fitnes) na dystansie 10 730 m.
W połączonych  kategoriach kobiet i mężczyzn zawodnik UKS „Viking” Elbląg - Miłosz Zawisza z czasem 0:22,32 zajął II miejsce, a Mikołaj Florkowski był szósty (0:22,35). Startowało 185 wrotkarzy i wrotkarek.

Mistrzostwa Polski w maratonie zgromadziły na starcie 230 zawodniczek i zawodników w kategorii profesjonalistów (junior B, A, senior) i masters (kategorie K 30÷40, 40÷50, 50÷60, +60). Miłym akcentem w tych mistrzostwach były czołowe lokaty uzyskane przez zawodników UKS ‘Viking” E-ąg w kategorii junior B. Paweł Ostrowski z czasem 1:16,39 zajął I miejsce i zdobył tytuł  mistrza Polski w tej kategorii wiekowej. Jego klubowa koleżanka Iga Wojtasik zajęła II miejsce i zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski (1:26:40).
Więcej informacji można znaleźć na internetowej stronie: www.maratonsierpniowy.pl
    

Ryszard Białkowski – trener UKS "Viking" Elbląg.