Z kijkami przez Bażantarnię, czyli Puchar Polski Nordic Walking 2017

najlepsi

najlepsi - najlepsi

W minioną sobotę jedną z imprez towarzyszących Dniom Elbląga był Puchar Polski Nordic Walking. Kijkarze, w tym goście z Obwodu Kaliningradzkiego i Białorusi, rywalizowali na trzech dystansach 5, 10 i 21,5 km.

Zawody otworzyli Olgierd Bojke prezes Polskiej Federacji Nordic Walking oraz Witold Wróblewski prezydent Elbląga.

- Witam w gościnnym Elblągu, gdzie jest silne środowisko sympatyków Nordic Walking. Kolejnym zawodami pokazujemy, że jest to dyscyplina dla ludzi w każdym wieku, ale i tych, którzy lubią sportową rywalizację - mówił prezes Olgierd Bojke - Polska Federacja ma już 10 lat, na połowę tej historii przypada współpraca z Elblągiem - dodał prezes i wręczył z tej okazji prezydentowi Elbląga pamiątkowy medal.

- Po raz kolejny Puchar Polski Nordic Walking odbywa się w Elblągu. Panu prezesowi i wszystkim organizatorom pragnę za to serdecznie podziękować. Witam wszystkich biorących udział w zawodach i życzę dobrych wyników - mówił do sportowców prezydent Witold Wróblewski

W inauguracji na scenie wzięli również udział, Maciej Bukowski konsul honorowy Republiki Mołdawii, Grażyna Kluge dyrektor Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Bożena Ruszkowska prezes elbląskiego WOPR, Urszula Wolna prezes klubu Włóczykije Elbląg, Maksymilian Paśko przewodniczący zarządu Polskiej Federacji Nordic Walking oraz Małgorzata Borzyszkowska członek zarządu Europejskiej Organizacji New Walking.

Profesjonalną rozgrzewkę dla zawodniczek i zawodników przeprowadziła Edyta Kędzierska.  Chwilę później rozpoczęły się starty w poszczególnych kategoriach na dystansie 5 km, wcześniej na trasę wyruszyli zawodnicy na dystansach 21,5 km oraz 10 km. W rekreacyjnym biegu na 5 km wziął również udział prezydent Wróblewski.

Główną rywalizację na dystansie 21,5 km wśród mężczyzn wygrał Andrzej Dziedziewicz z Grodna (Białoruś), natomiast wśród kobiet zwyciężyła Mariola Pasikowska (VIKING NORDIC TEAM CZĘSTOCHOWA, ŻARKI).

- Gratuluję wszystkim, którzy ukończyli bieg, mimo dobrej pogody trasa była trudna - mówił podczas podsumowania zawodów i wręczenia medali Olgierd Bojke.

PUCHAR POLSKI NORDIC WALKING - GALERIA ZDJĘĆ

Pełne wyniki na wszystkich dystansach można znaleźć poniżej:
ELBLĄG - PUCHAR POLSKI NORDIC WALKING - 5 KM

ELBLĄG - PUCHAR POLSKI NORDIC WALKING - 10 KM

ELBLĄG - PUCHAR POLSKI NORDIC WALKING - 21.1 KM

otwarcie zawodów

otwarcie zawodów - otwarcie zawodów

zawody

zawody - zawody

rozgrzewka

rozgrzewka - rozgrzewka

start

start - start