Nowy Mistrz Elbląga w szachach

szachy

W sali COP przy ul. Związku Jaszczurczego rozgrywanne były przez 2 miesiące mistrzostwa Elbląga w szachach klasycznych na rok 2017. Na starcie stanęło 16 czołowych szachistów naszego miassta w wieku od 9 do 78 lat (!), którzy zmierzyli się w 9-rundowym turnieju systemem szwajcarskim.

Tytuł mistrzowski wywalczył - po raz pierwszy - 33-letni zawodnik z nowego klubu UKS Hetman Radosław Gniado, który zdeklasował swoich rywali, uzyskując 9 pkt w 9 rundach i wyprzedzając ubiegłoroczneog mistrza, Piotra Plewę o 2,5 pkt oraz mistrza sprzed 2 lat, Wojciecha Kiejdo (obaj z KSz Start) -o 3 pkt.

W. Kiejdo został ponownie mistrzem Elbląga weteranów - 6 pkt przed Zbigniewem Piątkowskim ze Startu - 4,5 pkt. Natomiast bardzo zacięta była rywalizacja wśród 6 uczestniczących w turnieju juniorów. Tytuł mistrzowski zdobył ostatecznie najmłodszy zawodnik, 9-latek Mateusz Wróblewski z UKS Skoczek przed mistrzem 2016, Michałem Graczykiem (zawodnik niezrzeszony i uczeń Gimnazjum nr 8) - po 4,5 pkt oraz Szymonem Trochimczukiem (UKS Skoczek) - 4 pkt. Efektem sportowym turnieju są uzyskane 2 normy na III kategorię szachową - Mateusz  Wróblewski i Andrzej Tazuszel (niezrzeszony senior). Brawa dla mistrzów.