Polska Reprezentacja Olimpiad Specjalnych gotowa na podbój Austrii

na olimpiadę

na olimpiadę - na olimpiadę

W niedzielę w Warszawie odbyła się Ceremonia Wręczenia Nominacji Olimpijskich Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych na Światowe Zimowe Igrzyska –Austria 2017.

Z rąk Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki, Prezesa PFRON Roberta Kwiatkowskiego, Prezesa PKOL Andrzeja Kraśnickiego i wielu innych gości nominacje olimpijskie odebrała  62-osobowa ekipa polskiej  reprezentacji. W poniedziałek biało-czerwoni wyruszyli  w drogę do Austrii, gdzie  już od 14 do 25 marca  takie miasta jak  Graz, Schladming – Rohrmoos i Ramsau będą gościć 2700 zawodników ze 107 krajów z całego świata. Zawodnicy polskiej reprezentacji  startować będą  w pięciu zimowych dyscyplinach: łyżwiarstwie szybkim, narciarstwie biegowym, narciarstwie zjazdowym, hokeju halowym i biegu na rakietach śnieżnych.

Hasło przewodnie igrzysk brzmi: „Heartbeat for the world” – Serce bije dla świata! Nasze serce bije dla całej ekipy, ale w szczególności dla łyżwiarzy szybkich, wśród których jest elblążanin, zawodnik Klubu Olimpiad Specjalnych ONI w ATAKu  Michał Weroński.  Michał będzie startował na 500m i 777m.

ŻYCZYMY SUKCESÓW!    

na olimpiadę

na olimpiadę - na olimpiadę