I Warmińsko-Mazurski Mityng w Łyżwiarstwie Szybkim Olimpiad Specjalnych

atak

atak - atak

W czwartek 9 lutego na lodowisku "Helena" w Elblągu odbył się I Warmińsko-Mazurski Mityng w Łyżwiarstwie Szybkim Olimpiad Specjalnych.

Organizatorami mityngu był Odział Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska Warmińsko-Mazurskie Klub Olimpiad Specjalnych "ONI w ATAK-u". Współorganizatorem spotkania był Integracyjny Klub Sportowy ATAK.

W mityngu wzięło  udział  łącznie 13 zawodnicy z: Klub O S "ONI w ATAKu" działającym  przy IKS "ATAK" i Klub OS "ZEFIREK", który działa przy SOSW nr 2 w Elblągu.  Zawody odbyły się zgodnie z ceremoniałem Olimpiad Specjalnych, a słowa przysięgi ‘’Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku’’ w imieniu wszystkich zawodników wypowiedział Michał Weroński, który już za kilka tygodni  będzie reprezentował Olimpiady Specjalne Polska na Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Austrii, gdzie wystartuje na dystansie 500m i 777m. Uroczystego otwarcia mityngu  dokonał  Pan Tomasz Woźny Prezes IKS "ATAK". Zawodnicy  zostali podzieleni na 5 grup startowych  zgodnie ze stopniem niepełnosprawności i umiejętnościami. Biegi odbywały się na dystansie 25m, 50m, 111m 222m 333m 500m, 777m, a każdy uczestnik mógł startować na dwóch  dystansach. Po zakończonych startach wręczono 11 złotych, 10 srebrnych i 5 brązowych medali, a także drobne upominki.                                                        

Dziękujemy trenerom: Pani Anecie Rękas- Woźnej – z Klubu OS "ONI w Ataku" i Donacie Kalińskiej i Panu Józefowi Durka - z Klub OS  ZEFIREK za przygotowanie zawodników. Dziękujemy wolontariuszom za pomoc podczas mityngu, a gościom za przybycie i doping.

Szczególne podziękowania składamy na ręce Pana Marka Wnuka – Dyrektora MOSiR, za możliwość przeprowadzenia zawodów na lodowisku "Helena"

Podczas mityngu Michałowi  Werońskiemu wręczono dres ufundowany przez Dyrektora  Departamentu  Sportu w Olsztynie Pana Waldemara Buszana. Serdecznie dziękujemy.

 Zobacz galerię obrazków z wiadomości - kliknij link


I Warmińsko – Mazurski Mityng w Łyżwiarstwie Szybkim Olimpiad Specjalnych – ELBLĄG 09.02.2017

WYNIKI:

BIEG 25m GRUPA 1:
MARCIN LISZCZ – I MIEJSCE                                                                                                                    
WERONIKA FERCHO- II MIEJSCE

BIEG 50m GRUPA 1:                                                                                                                                                     ANIA RYBICKA  - I MIEJSCE                                                                                                                         
MARCIN LISZCZ- II MIEJSCE
WERONIKA FERCHO – III MIEJSCE  

BIEG 111m GRUPA 2:                                                                                                                                                     MARIA MIERZWIŃSKA- I MIEJSCE                                                                                                                 
ANIA RYBICKA -  II MIEJSCE                                                                                                                 
AGNIESZKA STRĄK- III MIEJSCE   

BIEG 222m GRUPA 2                                                                                                                                
MARIA MIERZWIŃSKA – I MIEJSCE                                                                                                           
AGNIESZKA  STRĄK – II MIEJSCE   

BIEG 111M GRUPA 3                                                                                                                                               MATEUSZ ZDANUKIEWICZ – II MIEJSCE                                                                                         
MATEUSZ NAWOJCZYK  -  I MIEJSCE                      

BIEG 222m GRUPA 3                                                                                                                                                MATEUSZ ZDANUKIEWICZ – II MIEJSCE                                                                                                   
MATEUSZ NAWOJCZYK –I MIEJSCE

BIEG 222m GRUPA 4                                                                                                                                     
ADAM WIŚNIEWSKI – I MIEJSCE                                                                                                              
KLAUDIA WŁODARCZYK – II MIEJSCE                                                                                                   
MARIUSZ SZANDROCHA – III MIEJSCE
 
BIEG 333m GRUPA 4                                                                                                                                 
KLAUDIA WŁODARCZYK – I MIEJSCE                                                                                                   
MARIUSZ SZANDROCHA – II MIEJSCE

BIEG 333 m GRUPA 5                                                                                                                               
MICHAŁ BRYL -  I MIEJSCE                                                                                                                               
ADAM WIŚNIEWSKI – II MIEJSCE                                                                                                               
KAMIL MUSIK – III MIEJSCE                                                                                                                                                      

BIEG 500 m                                                                                                                                                             MICHAŁ WEROŃSKI -  I MIEJSCE                                                                                                              
MICHAŁ BRYL – II MIEJSCE                                                                                                                             
KAMIL MUSIK – III MIEJSCE                                                                                                                                     

BIEG 777m                                                                                                                                                  
MICHAŁ WEROŃSKI – I MIEJSCE