"Stop zwolnieniom z WF-u". Tak to robią judocy

trening

trening - trening

W ramach rozpoczynającego się w Elblągu JUDO CAMP-u odbyła się dziś w Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej akcja pn. "Stop zwolnieniom z WF-u. Trening z mistrzem". Akcja ma promować wśród młodzieży sport, aktywną postawę na zajęciach fizycznych, przede wszystkim zaś, nie unikanie zajęć WF. Trening poprowadził Waldemar Legień, dwukrotny mistrz olimpijski w judo z Seulu i Barcelony.

 

Na trybunach zasiedli uczniowie elbląskich szkół, to ich właśnie trening z mistrzem ma przekonać, że warto się ruszać na zajęciach z WF-u zamiast przynosić zwolnienia. Druga grupa uczniów wzięła aktywny udział w treningu na macie. Uczniów elbląskich szkół powitała w imieniu prezydenta Wróblewskiego, Małgorzata Sowicka dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu - Cieszę się, że tak licznie zjawiliście się tu dziś w hali. Zajęcia są częścią ministerialnego programu noszącego również nazwę Stop Zwolnieniom z WF-u. Życzę Wam udanego treningu. Dziękuję również nauczycielom, którzy prowadzą z Wami zajęcia w szkołach.

Akcję rozpoczął pokaz treningu, którzy przeprowadzili judocy z IKS ATAK, potem swoje możliwości zaprezentowali zawodnicy z trzech elbląskich klubów judo TOMITA, TRUSO i OLIMPIA. Chwilę później do pokazu i treningu z uczniami przystąpił Waldemar Legień, który pokazał namiastkę swoich mistrzowskich umiejętności. Na koniec treningu uczestnicy akcji otrzymali koszulki z hasłem "Stop zwolnieniom z WF-u".

Galeria zdjęć