Siatkarze z ligi MOSiR na półmetku rozgrywek

liga

liga - liga

Zakończyła się pierwsza runda siatkarskich rozgrywek Awangarda Volley Ligi, organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. I choć do rozegrania zostało jedno zaległe spotkanie, to już wiemy, że na półmetku liderem rozgrywek został LOGBARTRANS.

Siatkarski rok w Awangarda Volley Lidze dobiegł końca. Zespołu uczestniczące w rozgrywkach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji mają za sobą pierwszą rundę sezonu zasadniczego. Po dziewięciu kolejkach liderem tabeli pozostaje LOGBARTRANS. Obrońcy mistrzowskiego tytułu swoją dominację potwierdzili w ostatnim meczu kolejki, pokonując, ubiegłorocznych wicemistrzów, AKS Solidarność 2:1.

Jak się można było spodziewać, pojedynek dwóch czołowych ekip obecnego sezonu przyniósł sporo emocji. Mecz od początku był bardzo wyrównany. Z czasem jednak LOGBARTRANS zdołał uzyskać dwupunktową przewagę 8:6. Taka różnica utrzymywała się przez większą część seta i dopiero w końcówce obrońcom tytuły udało się odskoczyć od rywali dzięki czemu wygrali pierwszego seta 25:21. Także druga partia przez długi czas przebiegała pod dyktando LOGBARTRANSU, który prowadził już nawet 22:16. Jednak ambitnie grająca Solidarność, zaczęła mozolnie, ale systematycznie odrabiać straty. Przy stanie 22:19 o czas poprosił LOGBARTRANS, ale krótka przerwa na niewiele się zdała. Kolejne punkty wędrowały na konto Solidarności, która wygrała seta 26:24. Najmniej wyrównana okazała się partia trzecia. Od początku LOGBARTRANS uzyskał kilkupunktową przewagę, którą utrzymał do końca, zwyciężając 25:20 i cały mecz 2:1.

Równie ciekawie wyglądało starcie trzeciego w tabeli zespołu KOLEX Hale Stalowe z piąta ekipą ligi ZNP. Obie drużyny pierwszą rundę mogą zaliczyć od udanych, a doskonałym podsumowaniem dotychczasowych zmagań byłoby zwycięstwo na zakończenie roku. Dlatego też od początku mecz był niesamowicie wyrównany. W pierwszym secie, to KOLEX miał więcej atutów po swojej stronie i po ciekawej końcówce wygrał seta 25:23. Druga partia też była wyrównana i dopiero w końcowych jej fragmentach ZNP zdołało odskoczyć rywalom i wygrać 25:20. Za to trzeci set to pewne zwycięstwo ZNP (25:20), na konto którego powędrowały dwa punkty. Dzięki wygranej Nauczyciele utrzymali dystans do czołówki.  

Po udanym początku sezonu, w ostatnich meczach w szeregi zespołu Merkury wdarła się niepewność, która kosztuje stratę kolejnych punktów. Na zakończenie roku Merkury zmierzył się z sąsiadującym w tabeli zespołem Major i Przyjaciele. I choć rywale mieli na swoim koncie tylko jedną wygraną, to od pierwszych minut przewaga należała do ekipy Major i Przyjaciele. Wynik w pierwszym secie 25:17 w całości odzwierciedla różnicę sił po obu stronach siatki. Zdecydowanie bardziej wyrównany był set drugi, w którym obie strony miały szansę na wygraną. Ostatecznie nerwy na wodzy utrzymali siatkarze zespołu Major i Przyjaciele, pokonując rywali 26:24. Merkury do końca walczył o choćby jeden punkt i ta sztuka im się udała. W ostatniej partii zdominowali przeciwników zwyciężyli seta 25:21, ale z wygranej w cały meczu mogli cieszyć się siatkarze zespołu Major i Przyjaciele. Dzięki zwycięstwu przeskoczyli w tabeli Merkurego (obie drużyny mają po 7 punktów) i awansowali na siódmą pozycję.

Po raz kolejny z grona zwycięskich drużyn wybrany został najlepszy zawodnik tygodnia Awangarda Volley Ligi, do którego trafiło podwójne zaproszenie na mecz LOTOSU Trefla Gdańsk rozgrywany w ERGO Arenie. W 9. kolejce wyróżnienie MVP otrzymał Michał Trybiński z zespołu LOGBARTRANS. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce Awangarda Volley Liga.

Wyniki 9. kolejki:
Techtrans Elbląg - KAM 0:3 (13:25, 17:25, 16:25)
AKS Solidarność - LOGBARTRANS 1:2 (21:25, 26:24, 20:25)
ZNP Elbląg - KOLEX Hale Stalowe 2:1 (23:25, 25:20, 25:20)
Merkury Elbląg - Major i Przyjaciele 1:2 (17:25, 24:26, 25:21)
Pauza: Sisley Volley Team.

----------------------    

Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarski drużyna LOTOS Trefl Gdańsk występująca w rozgrywkach PlusLigi. Zespół z Trójmiasta w minionej kolejce pokonał przed własną publicznością 3:1 AZS Częstochowa. W tabeli LOTOS Trefl Gdańsk z dorobkiem 21 punktów nadal plasuje się na 8 pozycji. Natomiast kolejny ligowy mecz w ERGO Arenie zespół z Trójmiasta rozegra w sobotę (17.12) o godz. 17:00 i przed własną publicznością zmierzy się z BBTS Bielsko-Biała. Zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników siatkówki na mecze gdańskich siatkarzy. Przypomnijmy, że zespół LOTOSU Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.

Tekst i fot. MOSiR