Wycieczka rowerowa poprowadzi do Szaleńca

rowerem

rowerem - rowerem


W najbliższą niedzielę (4 grudnia) Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na kolejną Miejska Wycieczka Rowerowa. Tym razem uczestnicy odwiedzą cmentarz mennonicki w Szaleńcu. Start o godz. 10.00 z Placu Katedralnego.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej i Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW zapraszają do udziału w kolejnej wycieczce rowerowej po okolicach Elbląga. Grudniowa wycieczka będzie prowadziła do Szaleńca, na jeden z największych mennonickich cmentarzy na Żuławach Wiślanych. Tam na uczestników czeka dłuższy postój, podczas którego w towarzystwie przewodnika PTTK Leszka Marcinkowskiego zwiedzą nekropolię.

Tym razem łączna długość trasy wyniesie około 50 kilometrów (mapa do wglądu). Wycieczka będzie przebiegała po drogach utwardzonych i gruntowych. Organizatorzy tradycyjnie zalecają jazdę na rowerach górskich, trekingowych lub miejskich wyposażonych w przerzutki. Na trasie nie zabraknie słodkiego wsparcia energetycznego, a tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne, w granicach od 12 do 15 km na godzinę. W związku z początkiem sezonu zimowego i coraz krótszym dniem dla pierwszych 20 uczestników będzie czekała tylna lampka rowerowa wysokiej mocy, która zapewni bardzo dobrą widoczność roweru na drodze.

- W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć itp., a każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru - informuje Marek Kamm z Działu Organizacji  Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, ale w przypadku złej aury trasa wycieczki zostanie odpowiednio zmodyfikowana. Na wycieczkę zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych. Proszę także pamiętać o stosownym do poru roku ubiorze - nieprzewiewne buty, kurtki, czapki i rękawiczki na pewno się przydadzą.

Trasa wycieczki prowadzić będzie przez następujące miejscowości: Elbląg - Karczowiska Górne - Jezioro - Różany - Rozgart - Szaleniec - Kławki - Szlagnowo - Fiszewo - Ząbrowo - Jegłownik - Wikrowo - Elbląg. Start zaplanowano na godz. 10:00, a rowerzyści wyruszą na trasę z Placu Katedralnego. Szczegółowy regulamin wycieczki znajduje się na stronie MOSiR-u oraz PTTK Elbląg.

Tekst i fot. MOSiR