Mistrzostwa Polski Młodzików w łyżwiarstwie figurowym

Uczniowski Klub Sportowy „Szóstka” zaprasza na Mistrzostwa Polski Młodzików w łyżwiarstwie figurowym oraz Puchar Elbląga w łyżwiarstwie synchronicznym. Areną mistrzostw organizowanych 8 i 9 marca będzie lodowisko przy ul. Karowej w Elblągu.

 

W piątek i sobotę soliści i solistki będą rywalizować w trzech klasach: brązowej, srebrnej i złotej.  Dla zawodników łyżwiarstwa figurowego tych klas będą to najważniejsze zawody w roku o randze Mistrzostw Polski podsumowujące pracę całego sezonu sportowego. Elbląg będzie reprezentowany przez 4 zawodników. W sobotę zaprezentują się formacje synchroniczne, a wśród nich formacja z elbląskiego klubu, która 13.01.2013 r. zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski Jazdy Figurowej w Polsce, oraz brązowy medal na zawodach międzynarodowych w łyżwiarstwie synchronicznym. Rywalizacja przebiegać będzie zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego, zaś zawodnicy oceniani będą przez zawodowych sędziów PZŁF na podstawie umiejętności zaprezentowanych w programach.

Harmonogram zawodów:

Piątek – 8 marca

- godz. 9.00 – solistki klasa brązowa
- godz. 12.20 – soliści klasa brązowa
- godz. 13.10 – soliści klasa srebrna
- godz. 15.30 – soliści klasa złota (program krótki)
- godz. 16.10 – solistki klasa złota (program krótki)
zakończenie dnia 19.45

Sobota – 9 marca

- godz. 8.30 – solistki klasa srebrna
- godz. 11.50 – soliści klasa złota (program dowolny)
- godz. 12.45 – solistki klasa złota (program dowolny)
- 16.10 – uroczyste zakończenie Mistrzostw Polski Młodzików
- godz. 17.00 – 20.00 łyżwiarstwo synchroniczne Puchar Elbląga

Zawody organizowane są przez Uczniowski Klub Sportowy „Szóstka”.
Patronat objął Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga.


Podczas zawodów na pewno nie zabraknie wyszukanych kombinacji skoków oraz widowiskowych piruetów. Mistrzostwa będą nie tylko świętem sportu, ale także okazją do wielu miłych wspomnień i wzruszeń dla młodych zawodników oraz licznie zebranych gości i widzów. Wstęp na zawody jest bezpłatny.