XII Gala Filantropa Roku

21 maja o 18.00 w Teatrze im. A. Sewruka odbędzie się, już po raz 12. Gala Filantropa Roku. Patronat nad nią objął Grzegorz Nowaczyk prezydent Elbląga.

Podczas Gali rozstrzygnięte zostaną Konkursy o tytuł Filantropa Roku oraz Konkursu na najlepszą inicjatywę elbląskich organizacji pozarządowych im. dr Aleksandry Gabrysiak. Z koncertem wystąpi grupa Ryszarda Rynkowskiego z programu "Bitwa na głosy".

Wstęp na galę jest wolny (wcześniej nalezy odebrac bezpłatny bilet w biurze Fundacji Elbląg przy ul. Związku Jaszczurczego. Przed rozpoczęciem uroczystości przeprowadzona zostanie zbióka publiczna, a dochód przeznaczony zostanie na działania statutowe Fundacji Elbląg.

Nominowani do Filantropa

O zaszczytny tytuł będą walczyć cztery podmioty, które w 2011 r. w sposób szczególny wspierały działania organizacji pozarządowych i osoby potrzebujące z Elbląga i okolic.
Łącznie zgłoszono 19 firm i osób prywatnych. Jak wynika z wniosków, ich wsparcie przybrało różną formę - finansową, materialną, usługową czy doradczą. To dzięki tej pomocy możliwa była realizacja ważnych i ciekawych przedsięwzięć oraz pomoc najbardziej potrzebujących.

Przy ocenie zgłoszeń Kapituła kierowała się wymiarem i długotrwałością świadczonej pomocy, ilością wspieranych organizacji i instytucji oraz uczestnictwem w życiu społecznym i kulturalnym miasta. Decyzją Kapituły o tytuł Filantropa Roku będą walczyć nominowani:
•    Krzysztof Orszewski, Piekarnia MAZURY w Elblągu
•    Ryszard i Artur Zagalscy, Tartak Jagodno
•    Pracownicy Grupy ENERGA i Grupa ENERGA
•    Roman Badysiak, Kawiarnia „U Aktorów”