Po Konkursie Wiedzy o Hotelarstwie słów kilka...

W połowie marca w Zespole Szkół Turystyczno-Hotelarskich odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Hotelarstwie. Patronat nad nim objął Prezydent Elbląga.


Do Elbląga przyjechało 20 szkół o profilu turystycznym z województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Najlepsi z najlepszych, wyłonieni w eliminacjach szkolnych, przyjechali do naszego miasta, by walczyć o tytuł "najlepszego hotelarza" . Zwycięzca: Paweł Żebrowski z Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni zdobył indeks na kierunek turystyczny w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Dodatkową nagrodą był pobyt w hotelu Willa Port w Ostródzie.
II miejsce zajęła Magdalena Sulik z Zespółu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdyni - wygrała pobyt w hotelu Młyn w Elblągu. Na trzecim miejscu uplasowała się  Klaudia Jankowska z Zespółu Szkół w Kwidzynie, wygrywając m.in pobyt w hotelu Remi w Bogaczewie
Gościem specjalnym był Kurt Scheller - dyplomowany mistrz sztuki kulinarnej, szef kuchni znanych restauracji, krytyk kulinarny.
- W przededniu organizacji przez Polskę EURO 2012, coraz bardziej widać potrzebę kształcenia branży turystycznej, a konkurs nasz jest dobrą okazją na sprawdzenie się w praktyce. Pokazuje jak ważna jest konfrontacja środowiska turystycznego i sprawdzenie się młodych ludzi w praktyce. Konkurs obserwowali właściciele i dyrektorzy hoteli, widząc potencjał w młodych uczestnikach, którzy już niedługo zasilą rzeszę osób pracujących w tej branży.– powiedziała Aleksandra Lewandowska, nauczycielka przedmiotów zawodowych w ZST-H.