O ciałach dialogu podczas konferencji

logo

logo - logo


27 września br. o godz. 10.30 w gmachu ratusza Staromiejskiego w Elblągu odbędzie się Konferencja Plenarna Elbląskich Organizacji Pozarządowych. Wydarzenie poświęcone będzie roli organizacji pozarządowych w funkcjonowaniu ciał dialogu obywatelskiego.

Ciała dialogu są bardzo ważnym narzędziem współpracy organizacji z samorządem. Konferencja będzie okazją do przyjrzenia się czym one są, jak działają i w jaki sposób można zwiększyć ich skuteczność.

Specyfikę ciał dialogu przedstawi Zbigniew Wejcman, krajowy ekspert z zakresu partycypacji społecznej. Wiceprezydent Jacek Boruszka opowie jak elbląski samorząd zapatruje się na współpracę w ramach ciał dialogu, Beata Wachniewska-Mazurek (Współprzewodnicząca Elbląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego)  przedstawi panoramę kilkunastu istniejących ciał dialogu. Następnie odbędzie się dyskusja z udziałem przedstawicieli ciał dialogu na temat ich pracy.

W trakcie  Konferencji dokonana zostanie  aktualizacja regulaminu Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych oraz zostaną przeprowadzone wybory uzupełniające do Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych kadencji 2016-2019.

Rafał Narnicki – Centrum organizacji Pozarządowych