Zapraszamy na niedzielę z Trzecim Sektorem!

fot.

fot. - fot.


26 czerwca w godzinach 11:00-15:00 na elbląskim Starym Rynku, po raz siedemnasty, odbędzie się Forum Inicjatyw Pozarządowych. Tradycyjnie już, niedziela podczas Dni Elbląga, jest dniem trzeciego sektora.

W naszym mieście zarejestrowanych jest ponad 300 stowarzyszeń i fundacji. Te najaktywniejsze ponownie wypełnią elbląską Starówkę w niedzielne przedpołudnie, by spotkać się z Elblążanami i przybliżyć im swoją działalność, z którą wielu z nas styka się na co dzień, często nie wiedząc, że mają do czynienia właśnie z organizacjami pozarządowymi.

Pejzaż elbląskiego trzeciego sektora jest bardzo różnorodny. Mamy w naszym mieście organizacje działające na polu edukacji, kultury, sportu, pomocy społecznej, działalności na rzecz najbardziej potrzebujących czy opieki nad zwierzętami.

Ci, którzy odwiedzali już nasze Forum wiedzą, że mogą liczyć na wiele atrakcji w postaci warsztatów, pokazów, prezentacji rękodzieła, prac plastycznych i najsmaczniejszego w Elblągu jedzenia. Jednym słowem - dla każdego znajdzie się coś dobrego.

Tegoroczne Forum Inicjatyw Pozarządowych odbywać się będzie wraz z Targi Ekonomii Społecznej. Czym jest ekonomia społeczna? To taka działalność, która łączy w sobie cele ekonomiczne i społeczne. W działalności tej priorytetem nie jest zysk, a ludzie, ich rozwój zawodowy i osobisty.

Ekonomia społeczna to także usługi na najwyższym poziomie i wyjątkowe, niepowtarzalne produkty, których często próżno szukać na sklepowych półkach. Udział w FIP i Targach Ekonomii Społecznej będzie niespotykaną okazją, żeby móc takie produkty nabyć, a służyć temu będzie strefa Targes - serwis sprzedaży produktów i usług z nutą społeczną.

Zapraszamy serdecznie elblążan oraz przejezdnych  na niedzielny spacer po elbląskiej Starówce.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Centrum Organizacji Pozarządowych”, prowadzonego przez Stowarzyszenie ESWIP, współfinansowanego ze środków Gminy Miasto Elbląg oraz projektu „Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.