SP 16 dla WOŚP - aktualizacja

wośp

wośp - wośp


Mierzyliśmy wysoko i udało się nam. Zebraliśmy 8628, 13 zł. 24 edycję WOŚP, w tym roku graliśmy pod hasłem "Pediatria i godna opieka ludzi w podeszłym wieku". Wielkie granie rozpoczęliśmy o godz. 9:00 powitaniem wszystkich przybyłych gości przez Panią Dyrektor Izabelę Milusz.

Tegoroczny program przewidywał wiele atrakcji: wystąpili uczniowie klas 0 – 3 z repertuarem kolęd, uczniowie klasy Vc przedstawili Jasełka, następnie zaprezentowana została inscenizacja "Dziewczynki z zapałkami” w wykonaniu uczniów uczęszczających na świetlicę popołudniową, kilkakrotnie zaprezentował się zespół "Szwagry" z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Tacy Sami”.

Między występami artystycznymi odbywały się licytacje, można było wylicytować, m.in.dary od: firmy Hangyang ZAS Sp. z.o.o, firmy Autos Tir Części, Zakładu szklarskiego „Miś”, Producenta konfekcji skórzanej „DORIAN”, lombardu DUKAT, Cukierni „Marysieńka”, Hurtowni artykułów higienicznych „Optima”, Pizzerii LA Capra, Hurtowni i serwisu opon „Dana”, kwiaciarni „Nerina”, firmy ENERGA, klubu Squash– live w Kazimierzowie, Szkoły Policealnej im. J. Romanowskiej „Medyk”.

Wylicytować można było również okazjonalne kupony na tor kartingowy, masaż u Joanny, upominki z firmy APART oraz domowe wypieki rodziców– tegorocznym hitem okazał się chleb, który wylicytowano za 100 złotych.

Nasi Rodzice coraz aktywniej biorą udział w licytacjach, nie szczędzą pieniędzy, co skutkowało hojnym wsparciem funduszy WOŚP-u.
Kolejną atrakcją była możliwość rozmowy oraz sfotografowania się z Miss Ziemi Elbląskiej – Anną Cichońską.

W czasie trwania imprezy odbywał się kiermasz przedmiotów, które udało nam się zebrać dzięki rodzicom, nauczycielom, dzieciom i innym pracownikom szkoły. Przez cały czas czynna była kawiarenka, gdzie można było zakupić ciasto upieczone przez rodziców i dzieci, którym bardzo dziękujemy, oraz wypić kawę lub herbatę. Jak co roku cieszyła się wielkim zainteresowaniem przybyłych gości.

Równolegle na Modrzewinie odbywał się miejski bieg "Policz się z cukrzycą" połączony z kwestowaniem. Współorganizatorami tej inicjatywy była Szkoła Podstawowa nr 16, a głównym jej inicjatorem- Bogusław Tołwiński.

Zebrane pieniądze p. Beata Jeziorska przekazała głównemu sztabowi WOŚP w Elblągu. Dziękujemy z całego serca darczyńcom, nabywcom licytowanych przedmiotów, wolontariuszom i wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację 24 Finału WOŚP w naszej szkole.

Szkoła Podstawowa nr 16