Koncert Noworoczny 2016

Nagroda Prezydenta

Nagroda Prezydenta - Nagroda Prezydenta

Już jutro poznamy laureatów nagród Prezydenta Elbląga za rok 2015. Tradycyjnie już w wieczór Trzech Króli w Teatrze im. Aleksandra Sewruka o godz. 18.00 odbędzie się Koncert Noworoczny, podczas którego Prezydent Witold Wróblewski wręczy nagrody za wybitne osiągnięcia w pracy dla społeczności naszego miasta.
Pierwsze Nagrody Prezydenta przyznawane zostały za rok 1991. Do tej pory statuetką Prezydenta Elbląga zostało nagrodzonych 183 laureatów. Pierwszymi, którzy zostali uhonorowani tym wyróżnieniem byli dr Aleksandra Gabrysiak oraz Pierwszoligowa drużyna piłkarek ręcznych Klubu Start i Dziecięca orkiestra kameralna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.
Do tego grona dołączy jutro ośmiu kolejnych laureatów, którzy otrzymają wyróżnienia w dziedzinach: kultura i sztuka, działalność gospodarcza, działalność oświatowa i pedagogiczna, ochrona środowiska, służba zdrowia, opieka społeczna, sport i turystyka oraz w kategorii inne.

Jutrzejszą galę uświetni koncert „Wariacje Taneczne – tanga, czardasze i walce na solistów i orkiestrę” w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry kameralnej pod batutą Pawła Kotli z udziałem Grzegorza Bożewicza – bandoneon, akordeon, Piotra Malickiego – gitara, Hadriana Filipa Tabęckiego – fortepian.
Retransmisję wręczenia nagród oraz koncertu elblążanie będą mogli obejrzeć w Telewizji Elbląskiej w niedzielę – 10 stycznia o godz. 16.00.