Świąteczne Spotkania Elblążan za nami

Świąteczne Spotkania Elblążan
Jarmark bożonarodzeniowy, koncerty, kraina św. Mikołaja, kolędowanie. W miniony weekend na Starym Mieście po raz kolejny odbyły się Świąteczne Spotkania Elblążan. Ich kulminacyjnym punktem była wspólna wigilia mieszkańców naszego miasta.
Wspólne niedzielne świętowanie rozpoczęło przekazanie przez elbląskich harcerzy i skautów z obwodu kaliningradzkiego Betlejemskiego  Światełka Pokoju oraz życzenia Prezydenta Witolda Wróblewskiego i Biskupa Elbląskiego Jacka Jezierskiego.
-„W tych dniach, kiedy jesteśmy mocno zabiegani, jest ta chwila, w której możemy złożyć sobie życzenia. Chciałbym życzyć elblążanom i gościom, którzy do nas na święta przyjechali, radosnych, ciepłych i rodzinnych świąt. By nikogo, z kim chcielibyście spędzić święta, nie zabrakło przy stole. W związku z tym, że wkrótce rozpoczniemy nowy 2016 rok chciałbym życzyć wszystkim zdrowia, wszelkiej pomyślności i realizacji swoich marzeń, a miastu rozwoju i zadowolenia mieszkańców, że w nim mieszkają. Wszystkiego najlepszego!” – mówił Prezydent
- „Spotykamy się w bliskości świąt Bożego Narodzenia. To ważny obyczaj pomimo codziennych konfliktów, problemów, wzajemnych pretensji, poniekąd nieuniknionych. Spotykam się, bo jesteśmy wszyscy siostrami i braćmi, nawet nie przez pokrewieństwo, nawet nie przez przynależność do jednego narodu, nawet nie przez wspólne wyznanie, ale poprzez przynależność do rodu ludzkiego. Boże Narodzenie może być dla nas impulsem, bądźmy skłonni raz jeszcze zdobyć się na życzliwość na drugich osób, na wyciągnięcie ręki do zgody, na pojednanie z bliskim, na podjęcie dialogu z przeciwnikami, Nie zamykajmy się w sobie, zdobywajmy się na otwartość, na wyjście ku drugim – podkreślał w swoim przemówieniu biskup Jacek Jezierski”.
Jak na wigilię przystało nie zabrakło również łamania się opłatkiem i kosztowania wigilijnych potraw.
Przez dwa dni na elbląskiej Starówce gościli wystawcy ze świątecznym asortymentem. Rozbrzmiewały również kolędy w wykonaniu zespołu Brathanki, Tomasza Steńczyka, chóru Cantata. Młodzieżowego Domu Kultury oraz dzieci i młodzieży z elbląskich szkół. Elblążanie mogli również obejrzeć  świąteczne spektakle i parady szczudlarzy.  Na najmłodszych mieszkańców czekała natomiast szopka i liczne atrakcje w  krainie Świętego Mikołaja.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć
Świąteczne Spotkania Elblążan – sobota
Świąteczne Spotkania Elblążan – niedziela