W Święto Chleba bezpiecznie ze Strażą Miejską

logo Straży Miejskiej
Już w piątek na elbląskiej starówce rozpoczyna się coroczne Święto Chleba. Przez trzy dni będzie można liczyć na wspaniałą zabawę, jarmark produktów regionalnych oraz poznać  historię dawnego Elbląga. Straż Miejska w tych dniach szczególnie zadba o spokój i porządek na terenie Starego Miasta. Patrole będą czuwały nad bezpieczeństwem osób uczestniczących w Święcie Chleba. Również monitoring obsługiwany przez strażników miejskich wzmocni nadzór nad przebiegiem całej imprezy, a wszelkie wykroczenia będzie można zgłaszać do dyżurnego straży.
Zapraszamy także wszystkich chętnych do stoiska straży miejskiej i gdzie będzie można uzyskać wszelkie informacje mieszczące się w ramach działania tej formacji.

Jednocześnie Straż Miejska przypomina o podstawowych zasadach zachowania się w tłumie:

  •  powinniśmy nosić przy sobie jak najmniej wartościowych przedmiotów jak pieniądze czy biżuteria, by nie kusić złodzieja;
  •  unikać noszenia plecaków i torebek z tyłu;
  •  nie afiszować się zawartością portfela i nie pozostawiać rzeczy bez nadzoru;
  •  szczególną uwagę trzeba zwracać na najmłodszych, którzy w tłumie łatwo mogą się zgubić. Można ich wyposażyć w opaskę lub karteczkę z danymi kontaktowymi rodziców oraz imieniem i nazwiskiem dziecka.

W przypadku wystąpienia zdarzeń wymagających interwencji Straży Miejskiej należy powiadomić napotkany patrol lub dzwonić pod numer alarmowy 986.