Pomóż innym – oddaj krew podczas Święta Chleba!

Pomóż innym – oddaj krew podczas Święta Chleba!

Pomóż innym – oddaj krew podczas Święta Chleba! - Pomóż innym – oddaj krew podczas Święta Chleba!

Wielkimi krokami zbliża się X edycja Elbląskiego Święta Chleba, a wraz z nią ogólnopolska akcja zbiórki krwi pod nazwą „MOTOSERCE”.
Jest to już VII edycja tej szczytnej akcji organizowanej przez kluby motocyklowe w całej Polsce. Głównym przesłaniem Motoserca jest pomoc najmłodszym pacjentom. Zapraszamy już 12.09.2015r na elbląską starówkę w godzinach od 9:00 do 15:00 do mobilnego punktu krwiodawstwa.
Klub motocyklowy „RoadToNorth” i grupa „MotoTeam Elbląg” mają zaszczyt zaprosić mieszkańców naszego miasta i nie tylko. Każda osoba chętna do czynnego uczestnictwa w naszej akcji będzie mile widziana. Każdy potencjalny dawca będzie najpierw weryfikowany czy jego stan zdrowia i wyniki pozwalają na oddanie krwi. Oto podstawowe kryteria dla potencjalnych dawców.
Osoby od 18 do 65 roku życia:
które ważą co najmniej 50 kilogramów;
u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała;
które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miały wykonanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań (np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii);
które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były leczone krwią i preparatami krwiopochodnymi.
W tym dniu będzie można bliżej przyjrzeć się naszej pasji, porozmawiać, a może nawet przejechać się motocyklem.
Co roku słyszymy jak bardzo brakuje tego życiodajnego płynu, szczególnie w okresie wakacyjnym kiedy na drogach jest tyle wypadków, ale nie tylko wtedy potrzebna jest krew. Co chwile można doczytać nawet na naszych lokalnych portalach, że jakaś chora osoba potrzebuje krwi.
Pamiętaj !!! Oddając krew – darujesz życie !!!

                                           „MotoTeam Elbląg”
                                        Adam „Wiercik” Wierciński