Pola Nadziei - festyn i kwesta

plakat
Jak co roku zapraszamy na akcję POLA NADZIEI. To wspaniały program zainicjowany przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, pomagającą nieuleczalnie chorym na raka, przed kilkudziesięciu laty! Kiedy wiosną zakwitną żonkile, wolontariusze rozdają je podczas kwest na rzecz hospicjów.

Zadaniem akcji, obok pozyskiwania pieniędzy, jest szerzenie idei hospicyjnej, mówienie o potrzebie i możliwościach opieki hospicyjnej. Akcja ma uwrażliwiać społeczeństwo, przypominając o chorych i cierpiących, a także zachęcać do wolontariatu hospicyjnego. W Elblągu Pola nadziei sadzimy od 2004 roku.

Opieka w Hospicjum Elbląskim jest bezpłatna, gdyż mamy podpisany kontrakt z NFZ. Kontrakt jednak nie pozwala nam na realizację opieki na bardzo wysokim poziomie, stąd potrzeba organizowania takich akcji jak POLA NADZIEI. Za pozyskiwane podczas różnych akcji środki wyposażamy w dobrej jakości sprzęt nowe hospicjum, kupiliśmy samochód, którym zespół hospicyjny jeździ do pacjentów, kupujemy paczki dla dzieci Osieroconych oraz małych pacjentów hospicjum, a to nie wszystko…potrzeb jest tak wiele.

W ramach tegorocznej akcji zapraszamy jak co roku na festyn rodzinny.

Początek festynu POLA NADZIEI 2015
18 kwietnia godz. 11-14
11:00- powitanie
11:20 – Przedstawienie pt.: „Rzepka” Juliana Tuwima-  przedstawiają dzieci, rodzice i nauczyciele z SP nr 19 w Elblągu. Bajka o rzepce pokazuje, że nie warto się poddawać, że trzeba prosić o pomoc i wreszcie, że warto pomagać innym!
11.50 - pokaz konkursowy „Projekt banera promującego elbląskie "POLA NADZIEI"
12:15 - występ wokalny młodych Elblążan: zaśpiewają Martyna Maludzińska, Maja Kadłubowska, Przemek Fryc
12:50-  rozstrzygnięcie i nagrodzenie Zwycięzców konkursu - projekt banera POLA NADZIEI
13:30 - konkurs wiedzy o Hospicjum

A w tym czasie na Placu:
• Symulator zderzeń, tor przeszkód, Elbląski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego
• Symulator dachowania Olsztyński WORD
•  Przewozy Bryczką żonkilową, Gospodarstwo Agroturystyczne z Piastowa
• Malowanie paznokci, ćwiczenia z I pomocy, terapia zajęciowa dla dzieci, malowanie buziek, pomiar ciśnienia, szkicowanie wizerunku (twarzy) za wrzut do puszki - Szkoła Policealna im. J.Romanowskiej „Medyk” oraz CSE Światowid
• Kuglarze, szczudlarze, wielkie bańki, zwierzątka balonowe - Stowarzyszenie Elbląg Europa i Elbląski Oddział Abstrakcyjny
• Psy Golden Retriver i ich właściciele - pokaz
• Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu– pokaz

Na sobotnie kwesty zaprosili naszych wolontariuszy:
Hipermarket „Leclerc”
Supermarket „Piotr i Paweł”
CH „Ogrody”

Natomiast w dniu 19 kwietnia (niedziela) nasi wolontariusze kwestować będą w parafiach elbląskich i pasłęckich. Kwestować będzie na naszą rzecz ponad 500 wolontariuszy! Dziękujemy Im i Ich Opiekunom!

Zapraszamy serdecznie!