SP 16 otworzyła swoje drzwi

sp 16
5 marca w murach „16-stki” odbyły się Dni Otwarte. Szkołę odwiedzili rodzice i uczniowie przyszłych klas pierwszych, a także klas czwartych i zerówek. Była to również okazja do zaprezentowania nowo wyremontowanej sali gimnastycznej.

Licznie przybyłych gości powitała pani dyrektor Izabela Milusz. Rodzice mieli okazję zobaczyć również program artystyczny przygotowany przez uczniów z klas Ib, Ic, Id, IIb i IIc. Kolejnym punktem programu była prezentacja multimedialna, w której przedstawiono najważniejsze wydarzenia bieżącego roku szkolnego.

Następnie swoją ofertę dydaktyczną na nowy rok szkolny 2015/2016 przedstawili nauczyciele przyszłych klas pierwszych: p. Danuta Bartnik, p. Lidia Janowska, p. Małgorzata Fukacz oraz p. Beata Nowak. Bogusław Tołwiński zaprezentował założenia programowe dla autorskiej klasy czwartej.

W tym czasie dzieci wraz z nauczycielami naszej szkoły zwiedzały gabinety, w których przygotowane były ciekawe i różnorodne zajęcia edukacyjne oraz zabawy, m.in. puzzle tematyczne, gry i zabawy matematyczne, teatrzyk „4 pory roku”, mini warsztat plastyczny, eksperymenty chemiczne, eksperymenty z wodą, pokaz zwierząt domowych, ćwiczenia z tablicą multimedialną, orgiami oraz wiele innych atrakcji. Dzieci mogły również skorzystać z oferty sali komputerowej, w której przygotowano multimedialne gry dydaktyczne, mogły także sprawdzić swoje umiejętności plastyczne w programie Power Paint. W sali korekcji dla maluchów przygotowano obwód stacyjny, na którym można było poćwiczyć koordynację ruchową. Atrakcją II piętra był wielki tor przeszkód zbudowany na korytarzu.

Mamy nadzieję, że przedstawiona przez nauczycieli oferta edukacyjna była atrakcyjna i spełniła oczekiwania rodziców, a gry i zabawy przygotowane dla dzieci sprawiły im wiele radości i udowodniły, że możliwa jest nauka przez zabawę.

Każde dziecko otrzymało w naszej szkole Dyplom Uczestnika Dni Otwartych Szkoły, gipsową figurkę do samodzielnego pomalowania w domu oraz lizaki przy wejściu do szkoły, popcorn i kolorowe balony na pożegnanie. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za przybycie i miłą atmosferę podczas pobytu w naszej szkole.

Dyrekcja i Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 16