Ptasi Piknik 2018

ptasi plakat

ptasi plakat - ptasi plakat

Zapraszamy miłośników ptaków, przyrody, lasu i aktywnego spędzania czasu na łonie natury na ósmy PTASI PIKNIK.

6 i 7 października, w bieżącym roku wypadają Europejskie Dni Ptaków, dwudniowe wydarzenie obchodzone w 40 krajach Europy i Azji Środkowej, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi ludzi na jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk w świecie przyrody – wielką jesienną migrację ptaków. Co roku kilkadziesiąt tysięcy ludzi od Portugalii po Kazachstan i od Norwegii po Cypr w pierwszy weekend października wyjątkowo uważnie przygląda się dzielnym podróżnikom.

Zapraszamy od godziny 9 do 16 (w sobotę i niedzielę) do wspólnego obserwowania migrujących nad naszymi głowami ptaków. Przy dawnej leśniczówce Krynica Morska w połowie drogi pomiędzy Krynicą Morską, a Piaskami pod okiem ornitologów i leśników policzymy przelatujące ptaki.

W programie Ptasiego Pikniku przewidujemy:

  • warsztaty i naukę rozpoznawania gatunków,
  • odłowy i obrączkowanie ptaków,
  • opowieści o przyrodzie, lesie i gospodarce leśnej,
  • spotkania z artystami zafascynowanymi przyrodą,
  • konkursy z nagrodami,
  • ognisko z poczęstunkiem,
  • ptasie kino,
  • spokój i dziką przyrodę i mamy nadzieję, ładną pogodę;

W trakcie pikniku będzie można samodzielnie, z dostarczonych przez organizatora elementów, zbudować budkę lęgową i zabrać ją ze sobą w celu powieszenia wiosną w ogrodzie lub na przydomowej działce, oraz wyrzeźbić lub wypalić w drewnie własnego ptaszka.

Piknik jest imprezą bezpłatną i otwartą dla każdego zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Wydarzenie organizują: Nadleśnictwo Elbląg i Stowarzyszenie Drapolicz;

Partnerzy: Stowarzyszenie Ochrony Sów, Ogólnopolskie Towarzysztwo Ochrony Ptaków, Grupa Badawcza Kuling, WWF, Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana, Miasto Krynica Morska, Fundacja Akcja Bałtycka, Lanius Books oraz Tartak Ligora.

Patronat medialny: Radio Gdańsk

Wydarzenie zostało sfinansowane przez Lasy Państwowe przy dofinansowaniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.