Nasze Świąteczne Spotkania

świąteczne spotkania

świąteczne spotkania - świąteczne spotkania

Za nami dwa dni świętowania na Starym Rynku i skwerze katedralnym. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z sobotnich i niedzielnych wydarzeń odbywających się w ramach Świątecznych Spotkań Elblążan.

Tradycyjnie, już od sobotniego przedpołudnia ruszył świąteczny jarmark, który zgromadził blisko 90 wystawców. Na scenie, w sobotę jak i w niedzielę, prezentowały się elbląskie przedszkola i szkoły, wykonując jasełka oraz kolędy. Mieszkańcy mogli obejrzeć również spektakle teatralne "Opowieść Wigilijna" (sobota) oraz "Królewna Śnieżka" (niedziela). Jak zwykle z entuzjazmem przyjęty został występ Szalonych Małolat, które mają za sobą udane występy w Stanach Zjednoczonych. Sobotnie Świąteczne Spotkania zakończył koncert Urszuli, która wykonała z zespołem tradycyjne kolędy i największe swoje przeboje. Niedziela to oczywiście wspólna wigilia elblążan z tradycyjnymi potrawami, wzajemnym łamaniem się opłatkiem i składaniem świątecznych życzeń, w którym to wydarzeniu wzięli udział biskup Jacek Jezierski i Witold Wróblewski prezydent Elbląga. Pod względem muzycznym niedziela należała do chóru Alta Trinita oraz świątecznego koncertu "Młodzi i Krzywda".

Powodzeniem wśród najmłodszych cieszył się zjazd na dmuchanych kołach na specjalnie zbudowanej zjeżdżalni zlokalizowanej przy skwerze katedralnym. Wielkim sukcesem okazała się zbiórka na elbląskie schronisko dla zwierząt. Mieszkańcy przynosili ciepłe koce, ubrania, mokrą karmę, a nawet kagańce, smycze i zabawki, wrzucali też datki do puszki, które wesprą schronisko. Za ten dar serce serdecznie dziękujemy.

FOTORELACJA - Świąteczne Spotkania Elblążan 2017 - sobota

FOTORELACJA - Świąteczne Spotkania Elblążan 2017 - niedziela