Świąteczny zaczął się czas

Mikołajki

Mikołajki - Mikołajki

Rozświetlenie miejskiej choinki, Mikołaj ze śnieżynkami, żywe kucyki, występy artystyczne – w tym koncert laureatów stypendium artystycznego Prezydenta Elbląga. Tradycyjnie już  6 grudnia - w dzień św. Mikołaja, który od roku oficjalnie jest patronem Elbląga, elblążanie spotykali się na Starym Mieście, aby wspólnie rozpocząć  magiczny, przedświąteczny czas.

 

- To już taka nasza elbląska tradycja. Symbolicznie otwieramy dzisiaj okres przedświąteczny. Cieszę się, że jest nas tak dużo. Warto pamiętać, że w ubiegłym roku, decyzją Rady Miejskiej, Elbląg trafił pod opiekę patrona, którym jest właśnie św. Mikołaj. Dziś przypada też patronalne święto katedry elbląskiej, w której odbędą się uroczystości odpustowe. Już dziś zapraszam również do odwiedzenia starówki jutro, gdzie od godziny 15 do 20 będzie można skorzystać z atrakcji w miasteczku Coca – Coli oraz do udziału w Świątecznych Spotkaniach Elblążan, które odbędą się 16 i 17 grudnia -  mówił podczas uroczystości rozświetlenia miejskiej choinki Prezydent Witold Wróblewski.

Po rozświetleniu świątecznego drzewka odbyły się występy dzieci z elbląskich szkół i przedszkoli. W sali koncertowej Ratusza Staromiejskiego natomiast odbył się koncert laureatów stypendium artystycznego Prezydenta Elbląga pn. „Stypendyści na gwiazdkę”.

Przed Ratuszem Staromiejskim odbył się kiermasz, na którym można było kupić wyroby uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Tradycyjnie również 6 grudnia elblążanie mogli skorzystać z przejazdów zabytkowym, "mikołajowym" tramwajem, które zorganizował Klub Miłośników Tramwajów w Elblągu.

Galeria zdjęć

oraz na miejskim profilu

https://www.facebook.com/pg/MiastoElblag/photos/?tab=album&album_id=1470580822991433