X. akcja honorowego oddawania krwi w ZSIŚiU

akcja

akcja - akcja

Szkolne Koło PCK i Szkolny Klub HDK "Absolwent" nr 164 przy Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu  zapraszają  do honorowego oddawania krwi.

Już 12 września we wtorek od godz. 8:00 do godz. 12:00 na terenie Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług przy ul. Obrońców Pokoju 44 odbędzie się kolejna otwarta akcja honorowego krwiodawstwa pod hasłem:
Każdy dawca krwi jest bohaterem.

Jest to NASZA AKCJA dla uczczenia 97. rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej - zwanej "Cudem nad Wisłą", czyli zwycięstwa nad bolszewikami pod Ossowem k. Radzymina (14-15 sierpnia 1920 r.).

Niech to będzie nasz teraźniejszy "Cud nad Wisłą" A.D. 2017, poprzez który, zaznaczymy, że "ONI ODDAWALI ŻYCIE ZA OJCZYZNĘ, MY ODDAJEMY KREW DLA BLIŹNICH".

Kto może oddać krew? KAŻDY (!!!), kto jest zdrowy, ma 18 lat i waży powyżej 50 kg, przedstawi dokument tożsamości ze zdjęciem, adresem oraz numerem Pesel i wypełni odpowiednią deklarację. Każda osoba przed oddaniem krwi przechodzi badanie lekarskie.

Zapraszamy serdecznie, uczniów (pełnoletnich), absolwentów naszej szkoły i inne osoby pełnoletnie do wzięcia udziału w tej szczytnej akcji.

KAŻDY, kto zgłasza się do oddania krwi, powinien być: zdrowy, wypoczęty, po spożyciu lekkostrawnego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi.

Uczestnicy po oddaniu krwi otrzymują ekwiwalent ubytku energetycznego tj. 8 tabliczek czekolady i sok. Tego dnia są również zwolnieni z zajęć lekcyjnych i otrzymują pozytywną uwagę z zachowania.

Akcją kieruje p. Jerzy Pędzisz, który jednocześnie przyjmuje zgłoszenia do dnia 11 września (poniedziałek).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług