„Przez Polskę dla polskich hospicjów”

plakat

plakat - plakat

Trwa 9-dniowy (1100 km) rajd rowerowy z Warszawy do Gdańska, odwiedzający na trasie 7 hospicjów, które otrzymają niezbędny sprzęt medyczny od Fundacji Babci Aliny. Elbląskie Hospicjum  będzie przedostatnim na trasie tegorocznego Rajdu, w dniu 2 lipca 2017 r.

Rozkład jazdy: 2 LIPCA NIEDZIELA
9:30-11:00   -   Elbląskie Hospicjum (25 km)
13:30-14:00   -   Mikoszewo przerwa (70 km)
16:00   -   przyjazd do Gdańska (105 km) zakończenie rajdu
 
Organizatorem rajdu jest Fundacja Babci Aliny, którą założyło dwoje Polaków mieszkających w Anglii, Ewa i Janusz Holender (ojciec i córka), po tym jak w 2009 roku hospicjum w Bielsku Białej opiekowało się mamą Janusza, a babcią (Aliną) Ewy Holender. Wdzięczni za tę pomoc, ale też świadomi braków z jakimi borykają się hospicja w Polsce, postanowili oni wykorzystać możliwości jakie im daje życie i praca w Anglii, założyli więc fundację i zbierają pieniądze. Wszystkie zebrane środki (uczestnicy koszty uczestnictwa w rajdzie ponoszą sami) przekazują na pomoc polskim hospicjum.

W wyniku pierwszej edycji Cycle Poland 2010 Fundacja wspomogła wiele hospicjów, a Elbląskiemu przekazała dary za ponad 12 tys. zł, były to: opatrunki przeciwodleżynowe, materace przeciwodleżynowe oraz wyposażenie sali rehabilitacyjnej dla pacjentów. W kolejnych latach składaliśmy wnioski o dofinansowanie i za każdym razem otrzymujemy sprzęt.

Jesteśmy bardzo wdzięczni organizatorom i uczestnikom rajdu za wspieranie naszego hospicjum, to dla nas personelu jak  i pacjentów bardzo duże wsparcie. W rajdach od lat bierze udział Arek Podhorodecki - nasz wolontariusz, który jest też członkiem Rady Fundacji Babci Aliny (organ nadzorczy Fundacji).
 
Szczegóły Rajdu tu:
www.fundacjababcialiny.org.pl/uploads/2/3/7/7/2377530/rajd_2017-_zaproszenie_do_udzialu.pdf

Anna Podhorodecka, Członek Zarządu
STOWARZYSZENIE NA RZECZ HOSPICJUM ELBLĄSKIEGO