Opowiedzą o swojej kulturze

Opowiedzą o swojej kulturze

Opowiedzą o swojej kulturze - Opowiedzą o swojej kulturze

Już w najbliższy weekend (20-21 maja) odbędzie się 51. edycja Dziecięcego Festiwalu Kultury Ukraińskiej. W tym roku na gościnnej scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu wystąpią dzieci i młodzież z województwa warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i podlaskiego – w sumie ponad 400 uczestników.   

Jak co roku w maju, dzieci i młodzież ucząca  się języka ukraińskiego w punktach nauczania w szkołach podstawowych i gimnazjach województwa warmińsko-mazurskiego a także zespoły dziecięce działające przy Związku Ukraińców w Polsce oraz innych organizacjach mniejszości ukraińskiej w całym kraju, przyjeżdżają do Elbląga, by zaprezentować szerszej publiczności swoje umiejętności i wiedzę zdobytą na lekcjach języka ukraińskiego. Na scenie zobaczyć będzie można zarówno wokalistów, tancerzy, jak również różnorodne formy teatralne. Tegorocznym motywem przewodnim Festiwalu będzie 70. rocznica „Akcji Wisła”.
Tradycyjnie, na zakończenie pierwszego dnia Festiwalu, nie zabraknie występu profesjonalnego teatru. Przed publicznością zaprezentuje się Teatr Navpaky z Gdańska z bajką muzyczną pt. „Gdzie zniknęło morze”.

Harmonogram Festiwalu:
20 maja
10:00 Koncert 51. Dziecięcego Festiwalu Kultury Ukraińskiej – prezentacja zespołów dziecięcych
17:30 Bajka muzyczna „Gdzie zniknęło morze” (Teatr Navpaky z Gdańska)
21 maja
10:30 Koncert galowy 51. Festiwalu Kultury Ukraińskiej

Organizatorem festiwalu jest Związek Ukraińców w Polsce, Zarząd Oddziału w Elblągu przy współpracy z  Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Festiwal zrealizowany został przy pomocy finansowej Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Gminy Miasta Elbląg, Powiatu Elbląskiego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.