Podziel się podatkiem, pomnóż dobro

milion dla Elbląga

milion dla Elbląga - milion dla Elbląga

Dbają o chorych, dają oparcie potrzebującym, opiekują się zwierzętami, działają na rzecz elbląskiej kultury. Mowa o organizacjach pożytku publicznego (OPP). Każdy może wesprzeć realizację kolejnych działań. Wystarczy rozliczając się z fiskusem jeden procent podatku przekazać na elbląskie organizacje.

Właśnie ruszyła już czwarta edycja kampanii „Milion dla Elbląga”. Celem akcji jest zachęcanie mieszkańców naszego miasta do przekazywania 1 % podatku na rzecz elbląskich OPP i zebranie okrągłej sumy – miliona złotych. Cel jest realny do osiągnięcia.

W 2016 roku, składając deklaracje podatkowe w elbląskim Urzędzie Skarbowym, przekazaliśmy na rzecz organizacji jednoprocentowych prawie 2 400 000 zł. Zaledwie 1/4 tej kwoty trafiła do stowarzyszeń i fundacji z Elbląga.

W Elblągu funkcjonuje ponad 40 organizacji pożytku publicznego, które są uprawnione do otrzymywania 1% podatku dochodowego. Trudno jest znaleźć taką sferę życia naszego miasta, w której ich działalność nie byłaby obecna. Realizują wiele działań na polu opieki społecznej, osobom bezdomnym i uzależnionym oferują pomoc w rozpoczęciu nowego życia, prowadzą drużyny sportowe, zapewniają opiekę paliatywną najciężej chorym, wspierają osoby z niepełnosprawnością, tworzą życie kulturalne Elbląga, aktywizują seniorów, promują wolontariat, opiekują się zwierzętami, chronią dziedzictwo przyrodnicze i kulturalne naszego regionu.  Długo jeszcze można by wymieniać. A co ważne, organizacje te działają przede wszystkim na terenie Elbląga i na rzecz elblążan.

Nasze OPP wspierają także osoby, które deklaracje podatkowe składają w urzędach w innych miastach, dlatego kwota  z 1%,jaka otrzymały elbląskie stowarzyszenia i fundacje w ubiegłym roku,  to ponad 940 000 zł. To tylko o włos od pełnego pierwszego miliona. Dzięki Państwu Elbląg ma w tym roku szansę dołączyć do grona jednoprocentowych milionerów.

Przekazując 1% z własnego PIT, nie tracą Państwo ani złotówki – rozdysponowują jedynie kwotę, którą i tak musieliby Państwo  przekazać fiskusowi.

Listę elbląskich OPP znajdą Państwo pod adresem: http://www.centrumelblag.pl/strefa-organizacji/aktualnosci/583,przekaz-1-elblaskiej-organizacji-pozytku-publicznego,przekaz-1-elblaskiej-organizacji-pozytku-publicznego

Ich działalność prezentujemy także na fanpage’u kampanii na facebooku: https://www.facebook.com/MilionDlaElblaga.

Zachęcamy do jego odwiedzania, „lajkowania” i przekazywania informacji o nim Państwa Znajomym.

W imieniu wszystkich elbląskich organizacji pożytku publicznego bardzo dziękujemy za Państwa dotychczasową życzliwość i zachęcamy do dalszego wspierania OPP.

List Prezydenta Elbląga do mieszkańców naszego miasta

milion dla Elbląga

milion dla Elbląga - milion dla Elbląga