Wigilia mieszkańców, czyli drugi dzień Świątecznych Spotkań Elblążan

Wigilia elblążan

Wigilia elblążan - Wigilia elblążan
Wspólne niedzielne świętowanie rozpoczęły występy artystyczne  przygotowane przez dzieci oraz młodzież z elbląskich szkół i przedszkoli. Swoje umiejętności zaprezentowali także młodzi artyści z Młodzieżowego Domu Kultury oraz  zespół Ale Babki i zespół taneczny z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  Z koncertem kolęd wystąpił natomiast elbląski  Chór Cantata, pod batutą Marty Drózdy – Kulkowskiej. Kulminacyjnym punktem tego dnia był oczywiście wspólny opłatek i Wigilia  mieszkańców.  Rozpoczęło ją przekazanie przez elbląskich harcerzy Betlejemskiego  Światełka Pokoju, otrzymanego od słowackich skautów oraz życzenia Prezydenta Witolda Wróblewskiego i Biskupa Elbląskiego Jacka Jezierskiego.

- „To już taka nasza elbląska tradycja. Od wielu lat, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, spotykamy się na Starym Mieście. Chciałbym wszystkim Wam życzyć rodzinnych, ciepłych i pogodnych świąt. Żebyście przy wigilijnym stole mogli odpocząć od stresów i ciężkiej pracy oraz żebyście spędzili je z tymi, których najbardziej kochacie, którzy są Wam najbliżsi. A na Nowy Rok życzę realizacji planów oraz żeby rok 2017 był lepszy niż obecny”– mówił Prezydent Witold Wróblewski.


- „Światełko Betlejemskie, które skauci i harcerze z różnych krajów dostarczyli do Elbląga, przypomina o początku tego święta, o czasie, o miejscu, o narodzeniu się Jezusa w Betlejem. Życzę wszystkim mieszkańcom Elbląga, poczynając od dzieci, aż po seniorów, radę miasta i pana prezydenta wszystkiego najlepszego, by się wszystkim dobrze wiodło. Niech Bóg was błogosławi” – mówił Biskup Elbląski Jacek Jezierski.

Po życzeniach ze sceny był czas na łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Podczas wigilii mieszkańcy mogli również skosztować świątecznych specjałów. Były między innymi pierogi, ryba, barszcz oraz ciasto. Uwieńczeniem wspólnej Wigilii był koncert elbląskiego wokalisty Tomasza Steńczyka, który wraz ze swoim zespołem zaprezentował wyjątkowe aranżacje kolęd.

Galeria zdjęć