Rozświetlenie choinki i spotkanie z Mikołajem

Mikołajki

Mikołajki - Mikołajki

Tegoroczne Mikołajki będą dla elblążan wyjątkowe. 6 grudnia oficjalnie Św. Mikołaj Biskup uznany zostanie Patronem naszego miasta. Z tej okazji o godz. 16.30 w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej. Tradycyjnie już tego dnia zapraszamy mieszkańców na uroczyste rozświetlenie choinki. To jednak nie jedyna atrakcja przygotowana dla tych, którzy w ten dzień odwiedzą starówkę.

Już od 16.30 Ratuszem Staromiejskim na dzieci będzie czekał Mikołaj oraz… słodkie upominki. Najmłodszym przypominamy, że spotkanie z gwiazdorem to okazja do przekazania mu listów z prośbą o prezenty.
Punktualnie o godz. 17.00 rozbłyśnie na Starym Mieście choinka. Przy pięknie rozświetlonym, Bożonarodzeniowym drzewku będzie można również wysłuchać kolęd w wykonaniu elbląskiego chóru Alta Trinita. Wystąpią również dzieci z przedszkola katolickiego im. Bł. Franciszki Siedliskiej oraz zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 19. Swoją obecność na uroczystości zapowiedzieli także elbląscy motocykliści, którzy 6 grudnia tradycyjnie odwiedzają z upominkami dzieci przebywające w elbląskich szpitalach.
O godz. 18.00 w elbląskiej Katedrze Św. Mikołaja odprawiona zostanie Msza Św. w intencji Elbląga i mieszkańców.
W tym dniu dodatkową atrakcją będzie jeżdżący po mieście świąteczny tramwaj. Podróż zabytkowym pojazdem to dodatkowa okazja na spotkanie Mikołaja – świąteczna przejażdżka będzie bezpłatna.
 
Mikołajkowy tramwaj będzie jeździł trasą linii nr 4, według rozkładu:
odjazdy z pętli przy ul. Ogólnej: 10:50, 12:50, 14:50, 16:50;
odjazdy z pętli przy ul. Druskiej: 11:50, 13:50, 15:50, 17:50.

Choinka

Choinka - Choinka