Znamy zwycięskie projekty I edycji Funduszu Społecznego Grupy Żywiec

Rada Funduszu Społecznego Grupy Żywiec zadecydowała, które z 17 zgłoszonych projektów otrzymają dofinansowanie w ramach programu grantowego. Na terenie Elbląga i okolic przyznano dofinansowanie 7 organizacjom, a łączna kwota grantów w tym regionie wyniesie 45 000 złotych. Zwycięskie projekty będą realizowane do kwietnia 2017 r.

- "Browar w Elblągu należący do Grupy Żywiec jest miejscem szczególnym dla naszego miasta. To nie tylko zakład pracy, gdzie zatrudnionych jest wielu Elblążan, ale to również część lokalnego dziedzictwa. Tegoroczna edycja Funduszu Społecznego Grupy Żywiec to kolejny przykład dobrego dialogu ze społecznością i dowód na to, że wspólnymi siłami możemy zrobić więcej dla miasta. Warto podkreślić, że jednym z celów Funduszu Grupy Żywiec jest promocja odpowiedzialnej konsumpcji i sprzedaży alkoholu"  – mówi Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.

W ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec organizacje mogły zgłaszać swoje projekty z zakresu wspierania rozwoju i tradycji lokalnej społeczności oraz promocji odpowiedzialnej sprzedaży i konsumpcji alkoholu. Elbląska Rada Funduszu zdecydowała o przyznaniu grantów siedmiu projektom, a wsparcie finansowe sięga kwot od blisko 5000 do 8000 zł.

Z wynikami I edycji Funduszu Społecznego Grupy Żywiec można zapoznać się na stronie Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Partnerem Funduszu Społecznego Grupy Żywiec jest Fundacja Wygrajmy Zdrowie.