Wydrukuj mapę i poznaj Elbląg

z mapą

z mapą - z mapą


Od kilku już lat gry miejskie z powodzeniem promują miasta, ważne wydarzenia czy postacie, zapewniając przy tym porządną porcję wiedzy i zabawy jej uczestnikom. PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej zaprasza do odkrycia na nowo historii Elbląga w ramach gry „Poznaj Elbląg” włączonej od października 2016 do Turystyczno-Rekreacyjnych Imprez na Orientację PTTK. Wystarczy wydrukować mapę i wyruszyć na odkrywanie Elbląga! Zapraszamy!

Gra „Poznaj Elbląg” polega na znalezieniu punktów na mapie i wpisaniu we właściwe miejsca odpowiedzi. Na mapie znajdują się miejsca charakterystyczne dla Elbląga, pojawiają się również postacie z nim związane. Co ważne, wszystkie odpowiedzi znajdują się na zewnątrz budynków, więc można się do nich dostać w każdej chwili.  Gra została stworzona przez Mateusza Bobera i Wojciecha Żuwalskiego studentów PWSZ, którzy odbywali praktyki zawodowe w naszym Oddziale PTTK. Razem z przewodnikami z Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych im. Ryszarda Gierzyńskiego PTTK, układali pytania, trasę gry, wymyślali zasady, byli również odpowiedzialni za graficzną stronę projektu.  Gra miała premierę 20 maja 2016, wówczas dziesięć drużyn reprezentujących elbląskie szkoły i uczelnie zmierzyło się z ciekawostkami Elbląga.
    
Od października 2016 gra została włączona do systemu Turystyczno Rekreacyjnych Imprez na Orientację PTTK. TRInO to imprezy z mapą i/lub kompasem, których głównym celem jest turystyczne i rekreacyjne spędzanie czasu poprzez poznawanie w interesujący sposób walorów turystyczno-krajoznawczych różnych miejscowości i miejsc. W całej Polsce jest dostępnych prawie 300 tras, dzięki którym w aktywny sposób możemy zwiedzać miasta i poznawać ich historię.  Ponadto za zdobywanie tras można zdobyć odznakę TRInO dostępną w siedmiu stopniach.  
    
Grę „Poznaj Elbląg” można pobrać ze strony TRInO. Dostępna jest także w wersji papierowej w siedzibie PTTK Elbląg przy ul. Krótkiej 5, oraz w instytucjach które wsparły cały projekt czyli w Informacji Turystycznej w Ratuszu Staromiejskim, Muzeum Archeologiczno-Historycznym, Bibliotece Elbląskiej (budynek główny przy ul. św. Ducha), oraz Centrum Sztuki Galeria EL.  Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!     

Kamil Zimnicki, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej
Główny specjalista ds. programowych i promocji
Rzecznik prasowy Oddziału
PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej w Elblągu
tel. 55 641 12 96, 518 683 376
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
                             
www.facebook.com/PTTKElblag  
                                       
www.instagram.com/aniechtoszlak

Fot. Mateusz Bober - uczestnicy premiery gry 20 maja 2016