Kreatorka rozwoju regionalnego

Kreatorka rozwoju regionalnego

Kreatorka rozwoju regionalnego - Kreatorka rozwoju regionalnego
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu zainaugurowała nowy rok akademicki. Po raz pierwszy mury Uczelni przekroczyło ponad 600 studentów. W uroczystości uczestniczył również Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

 

Elbląska PWSZ należy do najlepszych publicznych uczelni zawodowyc w naszym kraju. Od 18 lat kształci na najwyższym poziomie kadry, które z powodzeniem podejmują wyzwania współczesnego świata i innowacyjnej gospodarki.

- „Stawiamy na zawodowość kształcenia, studenci od tego roku akademickiego będą mieli aż 6 miesięcy praktyk, to nasz pilotażowy program, który zostaje wprowadzony również w innych PWSZ-tkach w kraju. Udowadniamy, że nasi absolwenci są cenieni przez pracodawców, a dzisiaj do rąk naszych gości trafił kolejny biuletyn, w którym pokazujemy nasz wkład w kreowanie rozwoju nie tylko Elbląga, ale i regionu” – podkreślał podczas inauguracji prof. Zbigniew Walczyk Rektor PWSZ w Elblągu.

„Jako gospodarz miasta jestem dumny, że Elbląg poszczycić się może tak dobrą, nowoczesną uczelnią, która nie tylko pozwala na zdobyce wszechstronnej wiedzy, ale również wyposaża w praktyczne umiejętności, które pozwalają absolwentom na swobodne poruszanie się na rynku pracy. Państwowa Wyżasza Szkoła Zawodowa w Elblągu stała się również fundamentem rozwoju naszego miasta. Dzięki owocnej współpracy podjetej z samorządem i biznesem w ramach idei złotego trójkąta możliwe jest tworzenie najskuteczniejszych rozwiązań dla wyzwań, które stawia przed nami dynamicznie zmieniający się rynek społeczno-gospodarczy” – zaznaczył w liście przekazanym Rektorowi Prezydent Witold Wróblewski.


Podczas swojego wystąpienia Prezydent przypomniał również o wspólnych projektach zrealizowanych już oraz planowanych do realizacji przez elbląski samorząd i PWSZ, dotyczących między innymi tworzenia kompleksowego wsparcia dla biznesu i rozwoju innowacyjnych pomysłów. Złożył również życzenia całej społeczności Uczelni - "Wykładowcom oraz wszystkim pracownikom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej życzę wszelkiej pomyślności, nowych, atrakcyjnych wyzwań naukowych oraz oryginalnych projektów badawczych. Studentom natomiast życzę wiele zapału w zdobywaniu solidnego wykształcenia, wytrwałości i młodzieńczego entuzjazmu. Niech wybrane kierunki studiów rozwijają Wasze zainteresowania, dzieki czemu za kilka lat wejdziecie na rynek pracy jako wykształceni profesjonaliści".


Mury PWSZ w jej 18-letniej historii opuściło już prawie 9 tysięcy absolwentów.

Kreatorka rozwoju regionalnego

Kreatorka rozwoju regionalnego - Kreatorka rozwoju regionalnego

Kreatorka rozwoju regionalnego

Kreatorka rozwoju regionalnego - Kreatorka rozwoju regionalnego