Od 16.09 (piątek), godz.18:00 do 19.09 (poniedziałek), godz.4:00 - objazdy i zmiany w komunikacji miejskiej

zmiany w komunikacji

zmiany w komunikacji - zmiany w komunikacji


ZKM w Elblągu informuje, że w związku z zaplanowaną odnową nawierzchni wschodniej jezdni ul. Płk. Dąbka i zmianą organizacji ruchu, od 16 września (piątek) od godz. 18:00 do 19 września (poniedziałek) do godz. 4:00 w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej zostaną wprowadzone tymczasowe zmiany.

• Autobusy linii nr 8, 9 i 11 w kierunku pętli przy al. Odrodzenia, na odcinku od skrzyżowania Dąbka – Pionierska do skrzyżowania Dąbka-Niepodległości nie będą zatrzymywały się na wyłączonych z ruchu przystankach. Tymczasowy przystanek na tym kierunku zostanie ustawiony przy ul. Dąbka, przed skrzyżowaniem z ul. Pionierską.

• Autobusy linii nr 7 i 12 w obu kierunkach, na odcinku od skrzyżowania Robotnicza - Pionierska do skrzyżowania Piłsudskiego - Beniowskiego będą kursowały objazdem przez ul. Pionierską i Beniowskiego. Jednocześnie informujemy, że dla tych linii przy ul. Pionierskiej (przy skrzyżowaniu z ul. Dąbka) zostanie ustawiony tymczasowy przystanek w obu kierunkach.

• Autobusy linii nr 16 i 18 (piątek od godz. 18:00), w obu kierunkach będą kursowały objazdem przez ul. Dąbka i Ogólną (w kierunku pętli Ogólna, od skrzyżowania Dąbka – Pionierska do skrzyżowania Dąbka-Niepodległości przystanki wyłączone z ruchu).

• Autobus linii nr 30, w obu kierunkach będzie kursował po skróconej trasie przez al. Odrodzenia i ul. Ogólną.

• Autobusy linii nr 31, w kierunku pętli przy ul. Ogólnej, na odcinku od skrzyżowania Dąbka – Pionierska  pojadą objazdem przez  ul. Pionierską, Beniowskiego do al. Piłsudskiego. Na powrocie do pętli Dębica, od skrzyżowania Ogólna – Konopnickiej, przez ul. Ogólną i Dąbka do skrzyżowania z al. Piłsudskiego, dalej po stałej trasie. Jednocześnie informujemy, że dla tej linii tymczasowy przystanek (na kierunku do pętli Ogólna) zostanie ustawiony przy ul. Dąbka, przed skrzyżowaniem z ul. Pionierską.

• Autobus linii nr 100 na kursach przez al. Piłsudskiego (oba kierunki), będzie kursował objazdem przez ul. Pionierską i Beniowskiego.