Radiologia wczoraj i dziś

radiologia

radiologia - radiologia

Sześcioro lekarzy Szpitala Wojewódzkiego oraz Pracowni Diagnostycznych NU-MED uczestniczy w Krakowie w 41. Zjeździe Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego.

- To duże święto polskiej radiologii dlatego, że zjazd odbywa się raz na trzy lata – mówi doktor Rafał Pawłowski, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej. – Zakres tematów obejmuje całą radiologię, począwszy od metod klasycznych, jak USG, kończąc na tomografii komputerowej czy rezonansie w medycynie nuklearnej nawet i radiologii zabiegowej.

Podczas Zjazdu prezentowane są też nowinki technologiczne.

- Możemy zobaczyć, co się na świecie dzieje, w jakim kierunku idzie rozwój, co się udało zrobić, a które z trendów to ślepe ścieżki – dodaje doktor Pawłowski.

Wykłady prowadzą eksperci z Polski, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Francji, Belgii, Turcji, Niemiec, Hiszpanii, Holandii i Danii.

Tegoroczny Zjazd PLTR odbywa się w 120.rocznicę Polskiej Radiologii.

- W 1896 roku, w Krakowie, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, Karol Olszewski powtórzył eksperyment Roentgena, otwierając polską kartę światowej historii radiologii – przypomniał prof. Andrzej Urbanik, Prezydent 41. Zjazdu.

Z tej okazji przygotowano specjalną retrospektywną wystawę, przedstawiając najważniejsze, przełomowe wydarzenia w tej dziedzinie.

 

radiologia

radiologia - radiologia

radiologia

radiologia - radiologia

radiologia

radiologia - radiologia