Program modernizacji i remontów dróg - poprzedzony badaniami, realistyczny

prezentacja programu

prezentacja programu - prezentacja programu


Przez trzy najbliższe lata elbląskie drogi powinny być przebudowywane według powstałego w Urzędzie Miejskim "Wieloletniego Planu Modernizacji i Remontów Dróg na lata 2016-2018. Szczegóły programu prezentowali dziś dziennikarzom Witold Wróblewski prezydent  Elbląga oraz wiceprezydent Janusz Nowak.

- W okresie wakacyjnym mówiłem Państwu, że powstaje program remontu dróg. Dokument właśnie został przygotowany i przekazany do Komisji gospodarki Rady Miejskiej - rozpoczął prezydent. - Program zawiera kilka podstawowych założeń. Przebudowując drogi preferować będziemy te inwestycje, na które będziemy mogli pozyskać środki zewnętrzne, unijne, ministerialne, wojewódzki. Chcemy też odchodzić od przysłowiowego łatania dziur na rzecz szybkich remontów weekendowych. Zakończone zostały, zlecone przez Miasto badania nośności dróg, dzięki którym dowiedzieliśmy się jakiej grubości nakładki stosować. Pozwoli to zaoszczędzić konkretne środki. Twałość takich nakładek wynosi 10 lat, a chcemy przeznaczyć na nie z kasy miasta 9 mln złotych w ciągu trzech najbliższych lat, po 3 mln. na każdy rok - dodał prezydent

Potrzebne inwestycje

Jeżeli uda się pozyskać środki z zewnątrz, Miasto chce również podjąć się budowy wiaduktu na Zatorze, przebudować na rodno skrzyżowanie ulic Grottgera-Łęczycka-Rawska oraz połączyć torowiskiem ulicę 12 lutego z ulicą Grota Roweckiego. 

Zobacz: WIELOLETNI PLAN MODERNIZACJI I REMONTÓW DRÓG W MIEŚCIE ELBLĄGU Program na lata 2016-2018