Pozyskane pieniądze, wzmocniony budżet

 Pozyskane pieniądze, wzmocniony budżet

Pozyskane pieniądze, wzmocniony budżet - Pozyskane pieniądze, wzmocniony budżet
Przerwę w dzisiejszej sesji Rady Miejskiej prezydent Elbląga Witold Wróblewski wykorzystał na spotkanie z dziennikarzami, podczas którego prezentował informacje o dodatkowych środkach finansowych, jakie z różnych źródeł udało się pozyskać na realizację inwestycji w Elblągu.

Ostatnie kilka dni to napływające do nas dobre wiadomości o pozytywnym rozpatrzeniu naszych wniosków. 1 mln złotych otrzymaliśmy z Ministerstwa Sportu i Turystyki na modernizację toru wrotkarskiego przy ul. Agrykola. Te środki pozwolą na wykorzystanie toru przez cały rok, latem będzie to tor wrotkarski, a zimą, dzięki specjalnym rurkom umieszczonym w podłożu, tor będzie można mrozić i wykorzystywać do jazdy na łyżwach. Do tego dochodzi otrzymane już wcześniej 500 tys. zł dofinansowania z Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Warmińsko-Mazurskiego na przebudowę boisk wewnątrz toru wrotkarskiego - mówił prezydent Wróblewski

Miasto skutecznie zawalczyło również o środki na przebudowę obiektu mostowego w ulicy Nowodworskiej. Dokładnie 1 107 014 zł wróci do budżetu na zasadach refundacji za poniesione prace. Kolejne dofinansowanie dotyczy przebudowy budynku Żłobka Miejskiego w ramach programu MALUCH - edycja 2015". Miasto może tu liczyć na wsparcie w wysokości 994 560 tys. zł. Wspomnieć też należy o refundacji za realizację zakończonego już projektu pn. "Przebudowa układu komunikacyjnego drogi wojewódzkiej 504 - ul. 12 Lutego", dzięki której Miasto odzyskało 9 475 965, 49 zł.

Łącznie to 13 077 539, 49 mln złotych pozyskanych od początku kadencji. Do tego dochodzi zmniejszenie deficytu budżetowego o 5 mln złotych, oszczędności 1 mln złotych będące efektem reorganizacji Urzędu i kolejny milion z tytułu wprowadzonych zmian w elbląskiej oświacie. Możemy więc mówić o około 20 mln złotych, które odciążają miejski budżet - podsumował prezydent.