Mer Tarnopola z elbląskim wyróżnieniem

tarnopol-elbląg

tarnopol-elbląg - tarnopol-elbląg

Dziś w Elblągu przebywa delegacja z ukraińskiego, partnerskiego, miasta Tarnopola. Delegacja, w skład której wchodzą mer miasta Serhij Nadał oraz Volodymyr Kaszycki odwiedza nasze miasto w związku z oficjalnym otwarciem ronda "Tarnopol" u zbiegu ulic Konopnickiej i Niepodległości.

Przed oficjalnymi uroczystościami związanymi z otwarciem ronda goście z Ukrainy spotkali się w Urzędzie Miejskim z Witoldem Wróblewskim prezydenta Elbląga, w spotkaniu wziął również udział Włodzimierz Sulgostowski, konsul RP we Lwowie.

Prezydent rozpoczął jednak od sytuacji powodziowej w naszym mieście - Nasze zaplanowane już wcześniej spotkanie odbywa się w momencie, kiedy Elbląg po raz kolejny mierzy się ze skutkami silnych wiatrów i podniesieniem stanów rzeki. Służby miejskie na bieżąco kontrolują sytuację, w najniżej położonych częściach Starego Miasta mamy rozłożone rękawy przeciwpowodziowe, liczymy też, że zgodnie z prognozami, sytuacja pogodowa będzie się stabilizować - mówił prezydent

Wracając do głównego tematu wizyty gości z Ukrainy prezydent wspomniał, że pomysł nadawania nazw miast partnerskich poszczególnym rondom podpatrzony został we francuskim Compiegne, z którym Elbląg także współpracuje - Aktualnie w Elblągu mamy ronda naszych miast partnerskich Leer, Ronneby, Kaliningrad, Compiegne, a za chwilę już oficjalnie Tarnopol. Rondo jest dobrym pomysłem uhonorowania Tarnopola i naszych partnerskich relacji. Mam nadzieję, że nazwa ronda będzie również dla elblążan zachętą do zgłębienia wiedzy o tym ukraińskim mieście. Dziękuję za dotychczasową, 25-letnia współpracę i liczę na jej kontynuowanie w przyszłości - zaznaczył prezydent Wróblewski

- Dzięki otwarciu ronda Tarnopol w Elblągu nasze miasto już jest w Unii Europejskiej - żartowali goście z Ukrainy

Spotkanie było też okazją do przyznania merowi Tarnopola Serhijowi Nadałowi honorowego wyróżnienia i medalu - "Za zasługi dla Elbląga" Bene Merentibus. Jak napisano we wniosku, mer Tarnopola jest orędownikiem współpracy partnerskiej pomiędzy miastami, wspiera działania zmierzające do utrzymania dobrych stosunków pomiędzy Tarnopolem i Elblągiem, sprzyja działaniom zmierzającym do wzajemnego poznania i zrozumienia się mieszkańców, dzięki jego zaangażowaniu młodzież z Elbląga i Tarnopola ma okazję uczestniczenia w wielu wspólnie przygotowywanych przedsięwzięciach.

tarnopol-elbląg

tarnopol-elbląg - tarnopol-elbląg

tarnopol-elbląg

tarnopol-elbląg - tarnopol-elbląg

tarnopol-elbląg

tarnopol-elbląg - tarnopol-elbląg