Stan pogotowia przeciwpowodziowego na terenie miasta - aktualizacja

stan pogotowia przeciwpowodziowego

stan pogotowia przeciwpowodziowego - stan pogotowia przeciwpowodziowego

W dniu 30.10.2017 o godz. 6.30 Prezydent wprowadził na terenie Miasta Elblag stan pogotowia przeciwpowodziowego. Stan wody w rzece Elbląg na godz. 6.00 – 630 cm, na godz. 7.00 - 633 cm.


O godz. 8.00 odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego omówiona została sytuacja powodziowa w mieście oraz dotychczasowe działania podjęte przez służby.

 

- Najbardziej newralgiczna sytuacja jest na Bulwarze Zygmunta Augusta. Już wczoraj zamin woda w rzece Elbląg osiagnęła stan alarmowy w najniższym punkcie, czyli przy moście ustawione zostały rękawy przeciwpowodziowe. Rano ustawione zostały także szandory w ściance szczelnej między mostem a kempingiem - relacjonował Tomasz Świniarski kierownik Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Z uwagi na sukcesywny wzrost poziomu wody w rzece Elblag (638 cm na godz. 9.00) zapadła również decyzja o ustawieniu kolejnych rękawów przeciwpowodziwoych. Zostały one rozłożone wzdłuż Bulwaru Zygminta Augusta - w kierunku budynku Prokuratury Okręgowej. 

Aktualizacja

Poziom wody na godz. 10.00 wynosił - 638 cm, na godz. 11.00  - 636 cm.