Ruszają prace naprawcze przy fontannie

fontanna

fontanna - fontanna

Dziś ruszają prace naprawcze przy uszkodzonej fontannie na skwerze katedralnym. Prace prowadzi firma EKOINBUD, która wykonywała fontannę w 2014 roku, w ten sposób Miasto zachowa trwającą wciąż gwarancję.

Koszt naprawy fontanny to 70 tys. zł. W zakresie prac jest oczyszczenie niecki z gruzu, naprawa izolacji, montaż nowych elementów konstrukcji, naprawa uszkodzonej instalacji sanitarnej, a także dostawa i montaż płyt granitowych. Zakończenie prac planowane jest na 28 lipca, możliwe jednak, że zakończą się one nieco wcześniej. O uruchomieniu fontanny będziemy oczywiście informować.

Fontannę uszkodził na początku czerwca kierowca samochodu pow. 3,5 t., który krótszą drogą chciał dojechać do miejsca załadunku. W chwili obecnej przy fontannie na skwerze katedralnym Zarząd Zieleni Miejskiej, na wniosek Departamentu Promocji i Kultury UM, ustawił  wzdłuż ulicy Wodnej sześć ławek. Ławki są przykręcone do podłoża, nie są jednak z nim trwale związane i mają stanowić zabezpieczenie przed ewentualnym wjazdem samochodów w pobliże fontanny, przy okazji zabezpieczono w ten sposób dodatkowe miejsca do siedzenia.