Kosztowne parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych

złe parkowanie

Jeśli nie jesteś osobą niepełnosprawną i chcesz uniknąć konsekwencji karno-administracyjnych nie parkuj na miejscach przeznaczonych dla inwalidy. Straż Miejska w dalszym ciągu apeluje o rozwagę podczas wybierania miejsc do parkowania, gdyż liczba interwencji i wykroczeń tego typu nie maleje.

W ciągu tygodnia, na 4 zgłoszone i przeprowadzone interwencje dotyczące postoju nieuprawnionego pojazdu na miejscu dla inwalidy, 3 zakończyły się mandatem w wysokości 500 zł. i 5 pkt. karnych.  

Duży problem występuje na parkingu przy szpitalu wojewódzkim, gdzie strażnicy miejscy reagują najczęściej. W przeciągu tygodnia jest to od kilku do kilkunastu interwencji.

W związku z powyższym Straż Miejska przypomina!
•    Za nieuprawnione posługiwanie się kartą parkingową dla niepełnosprawnych grozi mandat karny w wysokości 300 zł.
•    Za nieuprawnione parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych grozi mandat w  wysokości 500 zł. i 5 pkt. karnych
•    Za nieuprawnione posługiwanie się kartą parkingową i parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych lub miejscu zastrzeżonym grozi mandat w wysokości 800 zł. i 5 pkt. karnych.

Zastanów się!

Parkując na miejscu dla inwalidy bez wymaganych uprawnień narażasz się na wysokie koszty, ale przede wszystkim zabierasz coś co nie przysługuje Tobie, a ułatwia życie tym, którzy najbardziej tego potrzebują.  

Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu

złe parkowanie

złe parkowanie

złe parkowanie

złe parkowanie

złe parkowanie