Ulotkowy miejski spam

ulotkowy spam

ulotkowy spam - ulotkowy spam


Po okresie względnego spokoju po wiosennej akcji bilbordowej pod hasłem „Nie śmieć, polub swoje miasto” znów mamy do czynienia z licznymi przypadkami naruszenia prawa w postaci naklejania ulotek z reklamami na słupy oświetleniowe, słupy trakcji tramwajowej lub słupki znaków drogowych.

Wszyscy znamy uciążliwe zjawisko jakim jest spam w internecie. Zjawisko, które teraz można zaobserwować na ulicach Elbląga to nic innego jak miejski spam.

Departament Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego w Elblągu kontynuuje działania zwalczające proceder umieszczania nielegalnych reklam na słupach oświetleniowych i innych. Przed świętami Bożego Narodzenia rozpoczynamy akcję społeczną pod hasłem „Spam na ulicach szkodzi Twojemu miastu”. Będzie ona polegała na umieszczeniu w środkach komunikacji miejskiej plakatów, których celem jest uświadomienie mieszkańcom miasta faktu, że ulotki na słupach umieszczane są z naruszeniem prawa i szpecą miasto. Zapraszamy elbląskie media do współpracy na rzecz podnoszenia estetyki naszego miasta.

Miejsce na spam jest w koszu!

Akcja społeczna objęta jest patronatem Witolda Wróblewskiego prezydenta Elbląga a jej sponsorami są spółki Zarząd Komunikacji Miejskiej, Tramwaje Elbląskie, PKS Elbląg, Arriva.