Teatralna niedziela

baner

baner - baner

Rodzinne warsztaty, animacje i zbójnicki spektakl na Placu przed Ratuszem Staromiejskim. Już w najbliższy weekend mali i duzi elblążanie będą mieli okazję spędzić czas rodzinnie oraz twórczo.

Kulturowóz miejski
W godzinach porannych Spółdzielnia Socjalna IDEA zaprasza na warsztaty teatralne, które poprowadzi pedagożka, aktorka pantomimy, reżyserka, animatorka kultury - Joanna Płóciennik. Zajęcia zaplanowano dla rodziców z dziećmi w dwóch grupach wiekowych: młodsi artyści, czyli dzieci do 7 roku życia (godz. 10.00) oraz starszaki, czyli dla tych co już chodzą do szkoły - powyżej 7 lat (godz.11.30).  Zajęcia są bezpłatne, a ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń, które zbierane są drogą e-mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W tytule należy wpisać: WARSZTATY TEATRALNE, a w treści wybraną grupę, imię i nazwisko rodzica wraz z telefonem kontaktowym oraz imię i wiek dziecka/dzieci. Zajęcia odbędą się w sali na I piętrze w Ratuszu Staromiejskim.

Przystanek Starówka
Po obiedzie warto wybrać się na rodzinny spacer po elbląskiej Starówce i skorzystać z letnich animacji prowadzonych vis a vis Ratusza Staromiejskiego od godziny 14.00. To tu, wspólnie z animatorami IDEI, można będzie skonstruować klockową twierdzę czy patyczkową rakietę kosmiczną. Na najmłodszych czekała będzie strefa malucha, a na tych lubiących sztukę - zabawy artystyczne.

Rozbójnicy na ulicy
Wiecie gdzie jest kraina Jaśniejącej Bieli? My też nie wiemy, ale z całą pewnością żyją tam Wombat i jego Mała Przyjaciółka. Otoczenie jest bezpiecznie znajome: siup-wyrko, dyndołyżki, grzebioszczotka i prysznicarium. Jednak wykonywane dzień po dniu czynności bywają niestety nieznośnie powtarzalne. Jak by tu przyprawić rumieńce codzienności? Przypadkiem, tuż obok czai się tajemniczy świat Czerwonej Wieży pełen fascynujących przedmiotów, służących nie-wiadomo-czemu. Spektakl powstał z pragnienia zapewnienia niezwykłych doznań teatralnych dzieciom w wieku 1-5 lat, które w specyficzny sposób patrzą na świat. Ale zbójnicka banda nie ma cienia wątpliwości, że spodoba się wszystkim jej członkom. A po przedstawieniu rozbójnicy zaproszą widzów do wspólnej sensorycznej zabawy. Jak zawsze spektakl jest otwarty dla wszystkich widzów.

Szczegółowe informacje na profilu FB Spółdzielni Socjalnej IDEA.

fot

fot - fot

fot

fot - fot